Lži a pochybení policie? Mašek žádá od Rakušana vysvětlení

politika

Lhala policie na bezpečnostním výboru Sněmovny v průběhu přímého přenosu na ČT? Poslanec za hnutí ANO Jiří Mašek vyzval ministra vnitra Víta Rakušana (STAN), aby se k celé věci postavil a řádně pod přísahu ji vysvětlil.

Lži a pochybení policie? Mašek žádá od Rakušana vysvětlení
Jiří Mašek (ANO)
23. června 2024 - 07:22
Masový vrah David Kozák, který na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy zabil v prosinci čtrnáct lidí, vstoupil do budovy ve 13.23. Na zabíjení se na záchodech připravoval hodinu a půl. Šest policistů přijelo do hlavní budovy na náměstí Jana Palacha jen minutu po něm.

Všude zvenku na budově, na vchodu i uvnitř jsou kamery. Natáčejí ulici, kterou přišel, i vchod, kterým vešel. Klíčová otázka proto zní: proč si policie okamžitě nenechala pustit videozáznam, zda vrah do hlavní budovy se sedmi sty lidmi vešel?

Krajský policejní ředitel Petr Matějček poslancům ze sněmovního výboru pro bezpečnost ve čtvrtek lhal, když tvrdil, že to nebylo možné, protože kamery fakulty jsou zastaralé a neumožňují okamžité přehrání či přetočení záznamu zpětně.Jak ale zjistila MF DNES, vrátní si můžou záznam zpětně přehrát okamžitě a dokonce s tím počítají. Jenže nikdo z policistů je o to vůbec nepožádal. V případu střelby na univerzitě se tak objevují nové pochybnosti.

O chybném postupu policie a dalších pochybnostech také hovořila na čt24 senátorka a zastupitelka hl. m. Prahy Hana Kordová Marvanová. Na její slova následně zareagoval místopředseda bezpečnostního výboru Sněmovny a poslanec za hnutí ANO Jiří Mašek.

Psali jsme:

„Tím chce paní Marvanová říct, že nám policie na bezpečnostním výboru lhala v průběhu přímého přenosu na ČT? Pane Víte Rakušane, to myslíte vážně? Vy jste o tom věděl, že nám neříkají pravdu? Pokud ano, proč jste nás o tom neinformoval? Jak je možné, že se takové věci dějí a nikdo za ně nenese odpovědnost? Očekávám vysvětlení ... vyšetřovací komise je na místě - tam se vypovídá pod přísahou," apeloval na ministra vnitra Jiří Mašek.

(nov, prvnizpravy.cz, foto: red.)


Anketa

Kdo by se podle Vás měl stát příštím americkým prezidentem?