Malé vítězství pro ženské sporty a ženy jako takové

politika

Tento týden zaznamenaly ženské sporty malé vítězství, když Sportovní arbitrážní soud (CAS) rozhodl, že transgender plavkyně Lia Thomas nebude způsobilá soutěžit na soutěžích World Aquatics, včetně letních olympijských her v Paříži.

Malé vítězství pro ženské sporty a ženy jako takové
Lia Thomas
16. června 2024 - 06:30

Thomas napadla současné pravidlo, které zakazuje účast každému, kdo prošel "jakoukoliv částí mužské puberty" v soutěžích World Aquatics, a požadovala jeho zrušení, aby umožnilo mužům, kteří se identifikují jako ženy, soutěžit v ženských sportech. CAS však její žádost zamítl.

Plavkyně se stala centrem debaty o povolení mužům soutěžit v ženských sportech. V roce 2022 Thomas vyrovnala Riley Gaines na mistrovství NCAA v disciplíně 200 yardů volným způsobem a následně získala titul na mistrovství NCAA v disciplíně 500 yardů volným způsobem, kde porazila stříbrnou olympijskou medailistku Emmu Weyant o 1,75 sekundy.

Thomas dříve soutěžila tři roky na University of Pennsylvania jako Will Thomas, ale zdánlivě přes noc přešla do ženského týmu a poskočila o stovky míst v žebříčku, přičemž porazila tři olympijské medailistky a získala první místa v několika závodech na mistrovství NCAA v roce 2022, informuje UnHerd.com.

Jako bývalá elitní sportovkyně mohu říci: to není tvrdým tréninkem. Žádná míra fyzické přípravy nemůže způsobit takový skok v žebříčku během jediného roku. A předpokládám, že trénink se ani nezměnil: Thomas měla stejného trenéra, stejný režim a zůstala na stejné univerzitě. Skok o více než 400 míst za jednu sezónu? Obvykle by takový skok byl přičítán dopingu. Tentokrát to byla mužská výhoda - což je stejně nespravedlivé a mělo by to být zakázáno, komentuje pro UnHerd Jennifer Sey, zakladatelka a generální ředitelka XX-XY Athletics, 7násobná členka ženského národního týmu umělecké gymnastiky a národní šampionka USA ve víceboji z roku 1986.Uvědomujíc si fakt, že mužskou výhodu nelze eliminovat, vytvořila World Aquatics minulý rok "otevřenou" kategorii pro transgender plavce. To je další důkaz, pokud byl potřeba, že nikdo nebrání sportovcům soutěžit. To však Thomas nestačilo, a tak zažalovala World Aquatics kvůli jeho pravidlu zakazujícímu mužům soutěžit v ženské kategorii.

Rozhodující orgány World Aquatics však žijí v materiální realitě a uznávají, že plavci jako Thomas mají významné fyzické výhody v síle, rychlosti a kapacitě plic ve srovnání se svými ženskými protějšky. Skutečnost, že průměrný mužský plavec věří, že může napadnout platné pravidlo World Aquatics, když má možnost soutěžit v otevřené kategorii, je důkazem, jak daleko nás genderová ideologie dovedla. Někteří z nás byli označováni za transfoby (a horší) za to, že říkají, co je zcela zřejmé, protože pravda a bigotnost jsou nyní považovány za téměř sousedy.

Nyní rozhodnutí Sportovního arbitrážního soudu poskytlo záblesk naděje, náznak, že jsme stále nějak spojeni s realitou. Naznačuje to, že víme, hluboko uvnitř, že trans ženy nejsou ženy - že mají všechny mužské fyzické výhody, jako je vyšší postava, větší síla, rychlost, větší srdce a větší plíce. Trans ženy jsou muži a mají možnost soutěžit proti mužům.

Toto malé vítězství následuje po dalším v dubnu, kdy Národní asociace interkolegiální atletiky (NAIA) - řídící orgán pro klubové a intramurální sporty na vysoké úrovni - rozhodla, že ženská kategorie bude chráněna a vyhrazena pouze pro ženské sportovkyně. Mužská kategorie bude otevřená všem.

Psali jsme:

Bitva však není vyhrána. Stále potřebujeme, aby tento zdravý rozum přijala Národní kolegiální atletická asociace (NCAA) a Americký olympijský a paralympijský výbor (USOPC), které dosud nechtěly zasáhnout proti mužům v ženských kategoriích. Co tyto organizace nechápou, je, že umožnění mužům soutěžit v ženských sportech je misogynie pod záminkou inkluze.

Za zmínku stojí, že olympijské kvalifikace proběhnou příští týden v Indianapolis. Thomas se ještě nedostala do týmu USA, a drzost napadnout platné pravidlo před tím, než je tato malá záležitost potvrzena, je stejná drzost potřebná k přesvědčení, že jako muž může soutěžit - a vyhrávat - proti ženám.

Můžete tomu říkat drzost, nebo narcismus, nebo misogynie. Já tomu říkám podvádění.

(hýbl, unherd.com, repro: abcnews)


Anketa

Kdo by se podle Vás měl stát příštím americkým prezidentem?