Marková: Pečení holubi, dostupné blondýnky a lži Víta Rakušana

politika

Platit jiným zemím za to, že si vezmou zpátky svoje "uprchlíky", je evidentně utopie. Jana Marková své tvrzení doložila příkladem z praxe: Británie zaplatila Rwandě miliardy, uprchlíci však v zemi zůstali a peníze jsou fuč!

Marková: Pečení holubi, dostupné blondýnky a lži Víta Rakušana
Jana Marková
30. června 2024 - 07:03

„Británie dala Rwandě za příjem migrantů stovky milionů liber a odešli tam dva. Tak né asi. Doufám, že náš Dozimetr Don Vito čte noviny, protože přesně tohle je to, čím se v rámci onoho slavného, za našimi zády podepsaného migračního paktu ohání. Že budeme ony nebohé migranty relokovat, protože ty vybrané země za to od nás dostanou peníze, a tudíž je budou nadšeně přijímat.

Don Austriano je všechno, jen ne idiot. On samozřejmě ví, že to nebude fungovat, tedy že to bude fungovat přesně tak, jako v Británii. Budeme platit jako mourovatí a na krku nám zůstanou stejně. Protože prostě nemáme žádnou páku, jak ty země donutit, aby si je vzaly. Stejně jako nedonutíme ty, ze kterých odešli, aby si je vzaly zpátky. Mohli bychom tam tedy třeba poslat tanky, ale to nemůžeme, protože už jsou všechny v ukrajinských stepích.Jen abychom věděli, v jakých cifrách, že se to pohybujeme. Účet za vyhoštění migrantů do Rwandy je už nyní astronomický. Na základě dohody, kterou v roce 2022 uzavřel ještě tehdejší britský premiér Boris Johnson, se Londýn zavázal přispět 370 milionů liber (10,9 miliardy Kč) do rwandského Fondu pro hospodářskou transformaci a integraci, přičemž 270 milionů liber z této částky už africká země dostala.

A jen tak mimochodem jednosměrná letenka do Rwandy pro deportovaného migranta podle kalkulací britského ministerstva vnitra vyjde zhruba na zhruba 324 tisíc Kč, protože do běžného letadla ty atomové inženýry s mačetami prostě dát nemůžete a musí mít své speciály s ochrankou.  

Uzavřu to. Nefunguje to a nebude to fungovat nikde. Ty lidi se vracet nechtějí, to by asi nekraulovali přes půl Zeměkoule. Oni tu vidí pečené holuby lítající do huby, dostupné blondýnky, jejichž nesouhlas neznamená ne, a podřadné bělochy, kteří jim to poskytnou. Rakušan zase lže. Když je jednou vezmeme, už nikdy se jich nezbavíme. To je naprostá utopie. A platit jiným zemím za to, že si je vezmou zpátky je evidentně utopie taky.

Psali jsme:

Jediná možnost je, je prostě nepřijímat. Vůbec. A zřetelně jim to dát na vědomí. Za mě klidně ostnáčem kolem celý Evropy, pořád to vyjde levnějc," uzavřela svůj komentář na facebooku Jana Marková.

(jar, prvnizpravy.cz, foto: red.)


Anketa

Kdo by se podle Vás měl stát příštím americkým prezidentem?