Petr Hampl: Spolčení debilů

politika

<< OTÁZKA TÝDNE >> Tak už je venku to, co všichni tak nějak tušili. Teroristický útok proti německým plynovodům Nordstream I a Nordstream II provedly americké ozbrojené síly s přímým souhlasem prezidenta.

Petr Hampl: Spolčení debilů
Petr Hampl, nezávislý sociolog
10. února 2023 - 02:20

Někteří tomu samozřejmě odmítnou uvěřit, a v Evropě bude nadále nemyslitelné otevřeně říkat, že Spojené státy ve své současné podobě představují větší hrozbu než Rusko, Čína, Severní Korea a kdokoliv jiný – snad kromě Kataru a Saúdské Arábie jakožto zemí aktivně usilujících o islamizaci Evropy a financujících teroristické útoky. Podstatné je, že to vidí příslušníci všech dalších civilizačních okruhů. Vidí to v Číně, vidí to v Indii, vidí to v latinské Americe, vidí to v Africe, vidí to v Austrálii, vidí to v Japonsku. Spojené státy provádějí teroristické útoky proti těm, kdo se jim svěřili pod ochranu. To už není vazalství. Žádný pán neútočí na svého vazala. To je trhání kořisti, píše Petr Hampl v komentáři pro Prvnizpravy.cz.

Všichni také vidí, že se Bidenova vláda nezastaví před ničím. Zničení plynovodů má naprosto dramatické dopady na německé hospodářství – srovnatelné s bombardováním desítek fabrik. A kdyby byla tuhá zima, znamenalo by to i tisíce mrtvých na podchlazení, zápaly plic atd. Zima je naštěstí velice mírná, ale to nemohl americký prezident vědět, když schvaloval teroristickou akci.


O záležitosti se ještě bude hodně diskutovat, ale nabízím prvních pár postřehů a poznámek.

Za prvé. Všimněte si, že se nic neutají. Na začátku listopadu byl útok proveden, na začátku ledna je to venku. Přesně tři měsíce. U amerického pokusu nahradit maďarskou demokracii loutkovou vládou to netrvalo déle. Současné západní tajné služby nedokážou být tajné.

S mizející schopností provádět operace efektivně a ve skutečném utajení ovšem roste síla propagandy. Během pár týdnů bude většina příslušníků nové aristokracie upřímně přesvědčena, že pumové útoky na plynovody jsou dobré, správné a morální. Budou upřímně obdivovat pachatele a budou cítit dojetí.

Za druhé. Kdyby zprávu publikovala konspirační média, byla by okamžitě označena za dezinformaci a nikdo by se jí nezabýval. Ostatně, ztratila by se v záplavě článků o vesmírných ještěrech, o tom, že přistání na Měsíci bylo filmováno ve studiu, o smrtících vakcínách, o tajném plánu Billa Gatese vyvraždit čtyři miliardy lidí a já nevím co.

Jenže ji publikoval cenami ověnčený veterán americké žurnalistiky a publikoval ji na solidním Substacku. Proud informací už nebylo možné zastavit. Během pár hodin se k ní vyjádřila i veškerá velká média.Zdá se, že tihle staří levičáci představují pro režim mnohem větší problém než radikálové středního věku. Tedy, pokud se nedají zkorumpovat jako Jeremy Corbin či Bernie Sanders. Jenže Seymouru Hershovi je 98 let. Bude je mít kdo nahradit?

Za třetí. Americké ozbrojené síly podnikly útok na evropské hospodářství v situaci, kdy nemají žádného jiného spojence a kdy se žádný nový nerýsuje. Z krátkodobého hlediska mohou americké podniky vydělat na zhroucení evropských. A úspěšně se podařilo prodloužit válku na Ukrajině. Nicméně v horizontu několika let je to katastrofa i pro Američany. Izolovaná Amerika podporovaná jen spálenou zemí v Evropě.

Před pár lety jsme kladli otázku, kdy se v dějinách stalo, že by někdo nejen nebránil svou zemi před nájezdníky, ale ještě je k sobě lákal a platil jim cestu.

Teď si zase můžeme klást otázku, kdy se v dějinách stalo, že by někdo bezdůvodně zlikvidoval svého jediného spojence.

(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)43-8974200277/0100

Pro platby ze zahraničí: IBANCZ5601000000438974200277
BIC / SWIFT kódKOMBCZPPXXX

Anketa

Měla by se podle vás stát Ukrajina členem NATO?

Ano 17%
transparent.gif transparent.gif
Ne 66%
transparent.gif transparent.gif
Nevím 17%
transparent.gif transparent.gif