Politika není casting modelek! Nerudová v nesnázích

politika

Prezidentská kandidátka a bývalá rektorka Mendelovy university v Brně má jeden průšvih za druhým. Poté, co ji nachytali, jak podvádí během debaty prezidentských kandidátů, se nyní pasovala mezi vyvolené bytosti s pohádkovou krásou. 

Politika není casting modelek! Nerudová v nesnázích
Danuše Nerudová
14. prosince 2022 - 09:01

Kdyby radši mlčela, vzkazuje rektorce Danuši Nerudové senátor Zdeněk Hraba, který odešel z hnutí STAN. Někdejší rektorka sklízí výsměch za to, že sama sebe označila za mladou a pohlednou. 

„Jsem o 6 let starší než paní Danuše a nikdy jsem nebyla pohledná, jako ona. Ale vždycky jsem si ze sebe uměla udělat srandu a neprožívala jsem to. Normální lidi až tak neřeší náš vzhled, ale energii, kterou vysíláme. Buď tam něco je, nebo není. Politika není casting modelek,“ radí jí ministryně obrany Černochová. 

V rozhovoru pro web CNN Prima NEWS prezidentská kandidátka Danuše Nerudová mimo jiné uvedla, že o svých schopnostech nepochybuje „ani na pikosekundu“. Také, že chce být nositelkou morálních hodnot, které dnes na Hradě bohužel chybí.

Zaútočila také na svého soupeře Petra Pavla, neboť si prý nevšimla, že by někdy označil Rusko za teroristický stát, což ona udělala už v říjnu, ještě před Evropským parlamentem. Jak o sobě prohlásila, ona sama nazývá totiž věci správnými jmény a nebagatelizuje. 

Mnohem větší haló ale způsobily její úvahy o Andreji Babišovi a jeho neochotě účastnit se do konce roku televizních debat kandidátů. Nerudová si totiž myslí, že Babiš má nejspíš strach diskutovat se ženou.

Později téma bývalá rektorka rozvinula do úvahy, že podceňování úspěšných žen je automatickou českou reakcí, se kterou se setkává celou svou kariéru.

„Nikdy v historii prezidentských voleb dosud nebyla silná ženská kandidátka. Proto tomu ani teď nikdo nevěřil. Jsem žena, navíc mladá, k tomu i pohledná. To je největší handicap, který mám,“ pronesla ve finále prezidentská kandidátka. Načež ještě jednou zopakovala, že být pohledná je handicap.

Reakce na sociálních sítích byla skutečně obrovská a plná výsměchů. Největší část pochopitelně představovaly komentáře žen, které prý řeší úplně stejné problémy, ztížené tím, že jsou navíc ještě sexy, vzdělané a skromné. Ke cti dámám slouží, že to v drtivé většině případů bylo doplněno vysmátými smajlíky.

Sociální sítě také zaplavilo množství obrázků, ve kterých se s mládím a pohledností prezidentské kandidátky kreativně pracovalo.


Senátor Zdeněk Hraba, který už několika volbami úspěšně prošel, dal Nerudové zdarma radu když prohlásil, že vstupujeme do té fáze prezidentské kampaně, ve které by bylo lepší radši neříkat nic.

Radu zkušenější političky dala kandidátce Džamila Stehlíková, která napsala, že mládí a pohlednost pomíjí, ale blbost je věčná.

Ministryně obrany Jana Černochová na adresu kandidátky Nerudové řekla, že politika není casting modelek. 

„Normální lidi až tak neřeší náš vzhled, ale energii, kterou vysíláme. Buď tam něco je, nebo není,“ řekla Černochová.

Expremiéra Mirka Topolánka přiměly postřehy prezidentské kandidátky k sebereflexi a zamyšlení, jestli to minule neprojel proto, že byl příliš pohledný.

Předseda Svobodných Libor Vondráček otočil uvažování o handicapech do největších výhod paní Nerudové. K nim prý patří zejména to, že nikdo netuší, co si myslí. Proto by uvítal další rozhovory, ve kterých by nás prezidentská kandidátka seznámila se svým pohledem na svět.

Komentátorka Lucie Sulovská sarkasticky poznamenala, že poslední český prezident, který získal ocenění za krásu, byl Antonín Novotný a bude hezké si to s paní Nerudovou zopakovat.

Jiní se ptali, kde se k takovému sebevědomí dá přijít, či zda má paní Nerudová doma zrcadlo. Poslanec Jaroslav Foldyna na to trefně zareagoval a napsal:

„Ptá se paní Nerudová zrcadla: ‚Zrcadlo, zrcadlo, kdo je na světě mladý a krásný? a zrcadlo jí odpovědělo – no přece Sněhurka, ty namyšlená blbko!“

A právník Jindřich Rajchl chová naději, že „ještě pár rozhovorů o tom, jak je mladá a pohledná" a už tu namyšlenou figurínu nezvolí ani její kamarádky.

Ostuda: Nerudovou nachytali, jak podvádí
Poslední dobou se na Nerudovou valí jeden průšvih za druhým. Snad největší trapas byl, když Nerudovou načapali, jak podvádí. 

V médiích se již objevilo video, kdy Nerudová listovala ve svém notesu při testu, který provázel debatu prezidentských kandidátů. Nyní učitelka a někdejší ministerská úřednice Miroslava Pašková objevila, co měla někdejší rektorka mít v notesu napsáno. Šlo o tak triviální data, jako je datum založení EU či vstup ČR do ní.

Miroslava Pašková, autorka zmíněného příspěvku, je někdejší úřednice Ministerstva obrany, v současné době učitelka a předsedkyně nestátní organizace pro podporu veteránů a vojáků v činné službě Vlčí máky.

„Před pár dny jsem si z toho dělala srandu, ale ona to taková legrace není,“ napsala na svůj facebookový účet a pokračovala.

„Kromě videa, jak prezidentská kandidátka Danuše Nerudová nervózně listuje v poznámkovém bloku během testu na debatě kandidátů, jsem teď našla i fotku, co je v tom bloku. Stačilo si to zvětšit a bez problémů přečtu, že jsou tam datace založení EHS, pak EU, kdy se přidaly které země včetně ČR. To proboha musí vědět, i kdyby ji o půlnoci budili, zkouším z toho žáky ZŠ,“ nezapřela v sobě pedagoga.

Také jsme psali:

„Takže ano, paní Nerudová opravdu natvrdo podváděla, a to při testu, při kterém o nic nešlo,“ mohla si na základě zmíněných důkazů dovolit dále napsat Pašková a přidat i svoje hodnocení toho, co pro ni takové jednání potenciální hlavy státu znamená.

„Tahle debata byla bezvýznamná, test byl její okrajovou součástí, a přesto se Nerudová snížila k podvádění, aby v tomto testu vyhrála. Proboha, proč? U mě teda tímto prohrála na plné čáře,“ konstatovala Pašková.

Miroslava Pašková ale na základě odhaleného podvodu kandidátky Danuše Nerudové přidává i úvahu o tom, jak by se žena, která má potřebu podvádět v nevýznamné debatě, jen aby vypadala, jako žena se všeobecným přehledem, který vzhledem k nutnosti „taháku“ a v něm uvedeným údajům evidentně nemá, zachovala ve vypjatějších okamžicích. a položila si také otázku, jak by se asi Nerudová chovala za totality.

(fan, prvnizpravy.cz, foto: red.)
43-8974200277/0100

Pro platby ze zahraničí: IBANCZ5601000000438974200277
BIC / SWIFT kódKOMBCZPPXXX

Anketa

Kdo podle vašeho názoru rozděluje společnost a šíři nenávist?