Povinností politiků je hledat cestu k míru, říká Hašek

politika

Advokát a bývalý hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek (PRO) se ve svém komentáři zaměřil na včerejší projevy ohledně výročí zahájení války na Ukrajině. A pro srovnání sdílel projev slovenského premiéra Roberta Fica.

Povinností politiků je hledat cestu k míru, říká Hašek
Michal Hašek (PRO)
25. února 2024 - 12:22

„Projevy z Prahy mne dnes neoslovily. Hlas slovenského premiéra z Bratislavy určitě ano. Rusko porušilo útokem na Ukrajinu v roce 2022 mezinárodní právo, to je bez debaty. Konflikt v jiné podobě existoval už o několik let dříve. Ukrajina, Rusko i Evropa potřebují ze všeho nejvíce teď mír a konec zabíjení. Snaha porazit vojensky a ekonomicky uštvat sankcemi Rusko za dva roky, jak vidíme, nezafungovala.

Pomohli jsme Ukrajině a Ukrajincům už desítkami miliard, otevřeli jsme jim náruč a poskytli pomoc před hrůzami války. Je čas, aby zbraně utichly a světové společenství i Evropská unie přivedly Ukrajinu a Rusko k jednacímu stolu. Další eskalace konfliktu nepřinese nic dobrého těžce zkoušené Ukrajině, ale ani Evropě.Rusko si na druhou stranu nemůže myslet, že vyhraje. Že by válka skončila bez jasných bezpečnostních záruk Ukrajině i celé Evropě. I Rusko se musí podílet na náhradě válečných škod. Povinností politiků je hledat cestu k míru, ne prodlužovat válku. Každý další den,kdy budou umírat lidé, je prohrou celého světového společenství. Tato slova se nebudou líbit. Politikům s fanatickými plameny v oku, obchodníkům se smrtí ani mainstreamovým médiím hrajícím podle notiček svých majitelů a inzerentů.

Nicméně je čas je říct. Jsme stále ještě demokratický stát se zaručenou svobodou slova. Nebuďme ničími poskoky ani vazaly. Nedělejme domácí ani zahraniční politiku od pangejtu k pangejtu. A nenechejme se “umravňovat” či nechat se “nálepkovat” dnes těmi, kteří věrně sloužili minulému režimu, aby se z nich dnes staly ty největší a nejhalasnější “morální majáky”.

Psali jsme:

Mám teď na mysli nikoliv současného prezidenta, ale třeba komentátora, který před listopadem opěvoval SSSR, a který dnes nazývá lidi s jiným názorem než který má on sám “lůzou”. Ne, Sašo, my nejsme lůza. Jsme svobodní občané České republiky, kteří máme rádi skutečnou demokracii. Tedy vládu lidu, lidem a pro lid. Zapiš si to, Sašo - demos znamená lid, ne lůza a kratos znamená vláda," okomentoval včerejší projevy ohledně dvouletého výročí zahájení vojenské operace Ruska na Ukrajině advokát Michal Hašek (PRO), který ve svém příspěvku mj. reagoval na novináře Alexandra Mitrofanova, který nazývá část občanů ČR lůzou.

Hašek také sdílel na svém facebooku projev slovenského premiéra Roberta Fica, který můžete shlédnout níže.

(z facebooku Michala Haška)

(jar, prvnizpravy.cz, foto: red.)


Anketa

Kdo podle vašeho názoru rozděluje společnost a šíři nenávist?