Přestaňme se klanět mocným, říká k návštěvě Fialy Hrindová

politika

Z toho celkového nadšení nad přijetím premiéra Fialy u prezidenta USA je mi až stydno. Připomíná mi to scény klanění se poddaných u svých pánů, komentuje návštěvu našeho premiéra v USA blogerka a předsedkyně spolku Naštvané matky Eva Hrindová.

Přestaňme se klanět mocným, říká k návštěvě Fialy Hrindová
Petr Fiala a Joe Biden
17. dubna 2024 - 06:55

„Copak to ti novináři nevidí? Není to žádné přijetí respektovaného partnera, není to vyjádření úcty rovnocennému partnerovi. Je to vynucené ponížené přijetí ne u partnera, ale u pána. Jakoby premiér Fiala říkal: "Všechno, co jste žádali i to co jste nežádali, jsme splnili. Zasloužíme si přece pochvalu..." 

Tak já čtu řeč jeho těla a celý scénář návštěvy. Proč by jinak jelo s premiérem skoro celé vedení našich tajných služeb? Jeli si snad pro příkazy? A čí jsou to tedy tajné služby?

Lezeme Američanům tak moc do zadku, až to musí být žinantní i jim. Kdyby šlo jen o ponížené chování, ale stojí nás to i velké peníze, které jdou do USA na úkor našich občanů.Hlavně že premiér bude mít pěkné fotky se stařeckou loutkou, která je vydávána za nejmocnějšího muže světa... To už dávno není pravda. Tohle spojenectví nebo spíš podřízenost nás staví do velmi nevýhodných pozic. Což ovšem dochází jen málo lidem. A dopadne to stejně jako s covidem.

Psali jsme:

Mnozí před zabodáváním varovali a byli vysmíváni. Došlo ale na jejich slova. Stejně jako dojde na slova na těch, kteří varují před slepou poslušností vůči USA," zveřejnila na svém oficiálním webu Eva Hrindová.  

(jk, evahrindová, foto: arch.)


Anketa

Je podle Vás vysílání České televize objektivní a vyvážené?