Proklamace versus realita? Hamplová si musela promnout oči

politika

Senátorka Jana Zwyrtek Hamplová okomentovala vyjádření premiéra Fialy, který napsal, že chce štíhlý stát, který je silný, plní své funkce, je schopen chránit lidi, zajistit jim energie, ale zároveň který není zbytečně byrokratický a rozbujelý.

Proklamace versus realita? Hamplová si musela promnout oči
Jana Zwyrtek Hamplová, senátorka
8. května 2023 - 11:03

„Proklamace versus realita. Tento výrok je stár tři dny. Musela jsem si promnout oči. Byl pan premiér při smyslech? Jen na Úřad vlády přijal 74 nových úředníků. Máme zbytečné ministry (a ministerstva), o počtu náměstků ministrů nemluvě. 


Z Twitterového účtu Petra Fialy

(Ano, trafiky) Pro méně formalismu, například u dotačních kontrol, tato vláda neudělala zhola nic. Zato konají nákladné a zbytečné zahraniční cesty (Asie, Afrika), konference, a některé povinnosti státu chtějí přenést na samosprávu. Tedy - stát bují, efektivita hyne, a vládnutí této vlády je neskutečně drahé - a to tak, že velmi. Pak na tento šokující výrok musíte reagovat otázkou - “Tak proč, proboha, děláte už rok a půl naprosto pravý opak?” 

PS: Teď mne napadá… všiml si premiér, že kampaň už dávno skončila, a že už rok a půl vládne naší zemi?" okomentovala vyjádření premiéra Petra Fialy na svém facebooku senátorka Hamplová. 


Mezi diskutujícími se ji dostalo mnoho souhlasných odpovědí a reakcí. Antonín Horák např. v diskusi pod příspěvkem senátorky okomentoval premiéra Fialu po svém. 

"Nikdo toho v historii ve jménu kariéry, touhy po majetku i moci tolik nenalhal jako politolog národem přezdívaný Fialenko! A ani už v životě nenalže. Tento.... toto stvoření by za kariéru a peníze prodalo čertu vlastní rodiče! Myslím si, že většího křiváka už v budoucnu nikdy ve vládě neuvidíme. Videa s ním v minulosti natočená v tom člověka pouze utvrzují! Baví se jimi celý internet! A tou největší drzostí tohoto zaprodaného gaunera je, že ještě ukazuje prstíčkem na druhé, a obviňuje z populismu a extremizmu ostatní! Sám největší lhář, dezinformátor a dezolát! Tento parazit, lidmi přezdívaný Fialenko nemá ani svědomí, ani páteř! To si myslíme. Stačí se podívat na internetu co nalhal v minulosti, a jak hrozně a veřejně lže nyní, obklopen a chráněn vládní pětizrůdou, provládní TV, zaprodanými weby, cenzurou jakou naše země nepamatuje, či ministrem vnitra s jeho novodobou STB, který se stal nedávno mistrem světa ve vlezdoprdelizmu!" napsal Horák.Senátorce zjevně dochází se současnou vládou trpělivost, protože než okomentovala výrok premiéra Fialy, pustila se do ministra financí Stanjury. 

„Povinná chvála neschopnosti? Nebo raději (konečně) cesta zdravého rozumu? Stanjurovi létají v rozpočtu desiíky miliard, Rakušanovi bankrotují pošty, premiér se dohaduje s Eurostatem o ceny energií, Válek neumí řešit nedostatek léků, Nekola radí lidem nakupovat jen ve slevách, Lipavský má slovník čtvrté cenové, Jurečka nestíhá vyplácet včas všechny důchody… atd atd.

Ale ten, kdo tuto vládu kritizuje, je dezolát, na černé listině, kádrovaný médii a nevím, co ještě. Je tedy skutečně povinné chválit to, co nefunguje? To už jsme opět v socialismu? Chyby se samozřejmě stávají. Jsme lidé. A dokonce neupírám vládě i některé dílčí věci, které zvládla. Ale taková kumulace hlouposti a neschopnosti na metr čtverečný tu skutečně ještě nebyla. Jeden můj klient, schopný podnikatel, nazval naše aktuální ministry - podle Harryho Pottera - čaroději šesté či kolikáté kategorie. 

Také jsme psali:

Je proto opravdu načase dostat do odpovědných křesel kategorie zcela jiné… pokud možno první. Které Českou republiku zachrání před absolutním pádem na dno. A vůbec by mi jako bonus nevadilo, když jiné země “blbnou” s desítkami pohlaví, papírovými brčky v plastových obalech a nekonkurenceschopnými automobily, kdyby si Česká republika ráčila zachovat zdravý rozum, a měla odvahu jít v čele se schopnými “čaroději první kategorie”, a třeba i dalšími zeměmi, vlastní, moudrou a odpovědnou cestou... Ve jménu zdravého selského rozumu," napsala nejen ke Stanjurovi, ale i ostatním ministrům senátorka Jana Zwyrtek Hamplová a ještě dodala, že to chce maličkost - budovu vlády obsadit onou první ligou, ne okresním přeborem (Okresním přeborům se tímto omlouvám…), uzavřela svoje hodnocení současné vládní garnitury senátorka Hamplová. 

(jar, prvnizpravy.cz, foto: fb)


Anketa

Je podle Vás vysílání České televize objektivní a vyvážené?