Rakušan musí z vlády pryč! ANO hrozí hlasováním o nedůvěře

politika

Pokud bude šéf vládního kabinetu a předseda ODS Petr Fiala i nadále držet ministra vnitra Víta Rakušana, poslanci opozičního hnutí ANO do konce příštího týdne sesbírají podpisy a vyvolají hlasování o nedůvěře kabinetu.

Rakušan musí z vlády pryč! ANO hrozí hlasováním o nedůvěře
Alena Schillerová (ANO)
27. září 2023 - 07:30

Na včerejší tiskové konferenci to oznámila předsedkyně klubu ANO Alena Schillerová.

Fiala podle ní i předsedy ANO a expremiéra Andreje Babiše dosud bagatelizoval informace serveru idnes.cz, že Rakušan měl šifrovaný telefon. Rakušan uvedl, že telefon měl po posledních sněmovních volbách kvůli obavám z odposlechů, ale prakticky ho nevyužíval.

Babiš podle Schillerové vyzval a ještě vyzve Fialu k jednání, prostor k řešení situace podle ní je. „Pokud premiér bude Víta Rakušana stále držet ve funkci, tak do konce příštího týdne sesbíráme podpisy a vyvoláme hlasování o nedůvěře vládě,“ řekla.


Kauzu okomentoval dříve také advokát a předseda strany PRO Jindřich Rajchl.

„Vít Rakušan dostal zdarma telefon s aplikací pro šifrovanou komunikaci od Stanislava Polčáka. Říká, že jej nechtěl, zatímco sám Polčák jeho slova popírá s tím, že jej o něj Rakušan sám požádal. Před časem ministr vnitra navíc tvrdil, že jej nikdy nepoužil.  Nyní však přiznal opak. Aplikaci používal, a to právě pro komunikaci s Polčákem. Vít Rakušan prokazatelně lhal. Tvrdí, že tak činil proto, že se obával odposlechů od bezpečnostní divize Agrofertu. Jako vždy se to snaží hodit na Babiše. 

Já tvrdím, že jej používal proto, že přes něj komunikoval s aktéry kauzy Dozimetr. V tuto chvíli je naprosto nemyslitelné, aby pokračoval v pozici ministra vnitra. Vít Rakušan musí odejít. A já jej k tomu tímto vyzývám. Pane ministře vnitra, podejte demisi! Neprodleně," uzavřel svou výzvu Rakušanovi Rajchl.

Psali jsme:

A na svém faceboovém profilu se vyjádřila i senátorka Jana Zwyrtek Hamplová.

„Takže co to bude? Náhoda? Nedorozumění? Mystifikace? Putin? Babiš? Nebo…. nebo konečně THE END? PS: “Za šifrovaný mobil jsem nic neplatil”, tvrdí Rakušan. Takže on i ten mobil nechal platit toho chudáka Redla? Ne, nechci si z toho dělat legraci. Na to je to moc vážná věc. Snad už konečně spadne klec. Doslova," napsala senátorka.

(nov, prvnizpravy.cz, foto: fb)43-8974200277/0100

Pro platby ze zahraničí: IBANCZ5601000000438974200277
BIC / SWIFT kódKOMBCZPPXXX

Anketa

Kdo podle vašeho názoru tříští a radikalizuje naši společnost?