Snaha o nastolení nového řádu pokračuje, říká docent Ševčík

politika

Miroslav Ševčík vyjádřil obavy z toho, jakým způsobem pokračuje rozvrat veřejných financí a zadlužování České republiky. Také by doporučil okamžité zrušení Green Dealu. 

Snaha o nastolení nového řádu pokračuje, říká docent Ševčík
Miroslav Ševčík
7. listopadu 2022 - 10:30

Děkan Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické v Praze Miroslav Ševčík v pořadu O čem se mlčí hovořil v souvislosti se zadlužováním České republiky o tom, že nám jednoznačně chybí vláda, která by měla rozpočtovou zodpovědnost. Jako klíčové řešení současné krize navrhuje zrušení Green Dealu a zásadní změny na trhu s energiemi. Lidé by podle jeho slov měli konfrontovat vládní politiky s tím, aby nedělali dál sluhu imperiálním mocnostem.

Ekonom Ševčík vyjádřil obavy z toho, jakým způsobem pokračuje rozval veřejných financí a zadlužování České republiky. 

„Je to katastrofální situace, ve srovnání s jinými zeměmi na tom ještě nejsme tak špatně, ale právě proto bychom neměli dělat to co v současně době, tedy úplně bezuzdně se zadlužovat. Zatím ekonomika roste, ale růst přestane. Myslím, že se to dotkne už čtvrtého čtvrtletí," řekl Ševčík.


Podle Ševčíka u nás jednoznačně chybí vláda, která by měla rozpočtovou zodpovědnost. Pokračuje se podle něj v tom, co nazýval covidismem s tím, že covidismem je nazývána snaha o nastolení nového společensko-ekonomického zřízení na základě průběhu pandemie covidu a na základě dalších nových ideologií, které pocházejí z pera globalistů Billa Gatese a Klause Schwaba jako ten známý The Great Reset. 

Podle ekonoma je z globálního hlediska dalším hřebíčkem do naší rakve totálně nesmyslný ekonomický program zvaný Green Deal, o kterém už i dnes ti, kteří ho tvoří, vědí, že to bylo šlápnutí vedle. 

„Ale oni se ho nebudou chtít vzdát, protože oni z těchto programů získávají pro sebe,“ řekl Ševčík a zdůraznil, že hovoří pouze sám za sebe, nikoliv za VŠE.

„V současné době jsme velmi rychle se zadlužující země. Nejzadluženější ekonomikou v nominálním vyjádření je ta francouzská a nominálně zadlužena je i ekonomika německá či italská," řekl ekonom s tím, že je to útok na podstatu kapitalismu a na významně se hroutící evropské ekonomiky. Také podotkl, že díky legislativě, která přicházela a přichází z EU se my paradoxně vracíme zpátky do dob nedostatkové ekonomiky. 


„Dnes víme, že jsou přerušeny dodavatelsko-odběratelské vztahy, že je nedostatek surovin. A hlavně je nedostatek energií, který je primárně způsoben fantasmagorickým plánem Green Deal a tím, že nás němečtí politici zatáhli do závislosti na ruském plynu a teď se ho zříkají. V neposlední řadě je to samozřejmě i válečný konflikt na Ukrajině,“ doplnil Ševčík.

Podle Ševčíka ale existuje řešení, jak z toho ven. Tím řešením je podle něj okamžité zrušení Green Dealu.

„Už i Greta, kterou sice považuji za velmi podivnou osobnost, sama připustila, že jaderná energie není ta, která ohrožuje životní prostředí. Bohužel němečtí politici nyní na to zatím přicházejí pouze jednotlivě. Ale přicházejí na to němečtí průmyslníci a ekonomové, kteří jednoznačně poukazují, že je to scestná myšlenka. Třeba sebezničující myšlenka elektromobility a vedoucí nás do doby, kdy se nám bude snižovat životní úroveň,“ upozornil Ševčík na to, co Němci předvádějí v jaderné energetice a jak vážné jsou důsledky.

Také jsme psali:

Ševčík dále prohlásil, že by měla Česká republika využít svého předsednictví v Radě EU a ukončit Zelenou dohodu pro Evropu. Podle něj totiž nepomůže látat tím, že zastropujeme ceny a budeme to doplácet z veřejných rozpočtů, protože to v budoucnu bude muset někdo zaplatit. 

„Opravdu bychom měli využít toho, že jsme předsednickou zemí Evropské unie, a navrhnout to, že Green Deal bude zrušen. Že dojde k tomu, že se trh s energiemi bude konstruovat jinak,“ řekl v závěru Ševčík s tím, že to je ta systémová cesta, kterou by se měla Evropa ihned vydat.

(dan, prvnizpravy.cz, foto: youtube)


Anketa

Je podle Vás vysílání České televize objektivní a vyvážené?