Svobodní posilují. Do strany míří Šichtařová a Diviš

politika

Po víkendovém sněmu Svobodných oznámili vstup do strany ekonomka Markéta Šichtařová a naúspěšný prezidentský kandidát Karel Diviš, který je zároveň lídrem strany do eurovoleb, které se budou konat v příštím roce.

Svobodní posilují. Do strany míří Šichtařová a Diviš
Markéta Šichtařová, ekonomka
13. listopadu 2023 - 06:30

Ekonomka Markéta Šichtařová se rozhodla pro vstup do strany Svobodní po sobotním sněmu, kde se také představil nový člen Karel Diviš. Oba noví členové zdůraznili, že se ztotožňují s programem Svobodných, který hájí svobodu, prosperitu a nezávislost České republiky.

„Svobodní jsou jedinou pravicovou stranou, která má jasnou vizi pro budoucnost naší země. Chceme co nejmenší zasahování státu do života občanů, nižší daně, menší byrokracii, větší podporu podnikání a inovací, ochranu soukromí a osobních práv, odmítnutí eura a dalších nadnárodních integrací. Jsem rád, že mohu mezi naše členy přivítat osobnosti jako jsou Markéta Šichtařová a Karel Diviš,“ prohlášil předseda strany Libor Vondráček.„Jako ekonomka jsem vždy kritizovala neefektivní a plýtvavé hospodaření státu, které vede k zadlužování a k ohrožování budoucnosti našich dětí. Svobodní jsou strana, která chce zastavit tento trend a nastolit zdravou a udržitelnou ekonomiku, která bude založena na tržních principech, konkurenci a odpovědnosti. Proto jsem se rozhodla vstoupit do jejich řad a společně s nimi bojovat za lepší a prosperující Česko,“ řekla Markéta Šichtařová.

Vzhledem k tomu, že jsem byl již od dětství, v době reálného socialismu, naštěstí vychováván ke svobodnému, zodpovědnému a tržnímu uvažování, nevidím jinou možnost než posílit a pozvednout poslední pravicovou sílu v této zemi, a to bez ohledu na moje ambice či jakékoliv volební výsledky,“ okomentoval své rozhodnutí pro vstup Karel Diviš.

Psali jsme:

Svobodní se také připravují na blížící se volby do Evropského parlamentu, které se budou konat v roce 2024. Strana chce v těchto volbách získat aspoň dva mandáty. Svobodní chtějí v Evropě hájit zájmy České republiky, bránit její suverenitu a spolupracovat s dalšími euroskeptickými a liberálními stranami, uvedla strana ve své tiskové zprávě. 

(jar, prvnizpravy.cz, foto: red.)43-8974200277/0100

Pro platby ze zahraničí: IBANCZ5601000000438974200277
BIC / SWIFT kódKOMBCZPPXXX

Anketa

Jste spokojeni s výsledky voleb do Evropského parlamentu?

Ano 28%
transparent.gif transparent.gif
Ne 62%
transparent.gif transparent.gif
Nevím 10%
transparent.gif transparent.gif