V Budapešti se Bruselu smějí, až se za břicho popadají

politika

Viktor Orbán tento týden ušetřil každému občanovi této země, včetně dětí a důchodců, necelou tisícovku s dalšími úroky, konstatoval advokát a předseda strany PRO Jindřich Rajchl. 

V Budapešti se Bruselu smějí, až se za břicho popadají
Jindřich Rajchl (PRO)
16. listopadu 2022 - 10:30

Rajchl ve svém novém komentáři zmínil to, že Maďarsko jako jediná země vetovala návrh EU na poskytnutí finančních prostředků ve výši 18 miliard korun Ukrajině. Dále podotkl, že tato půjčka by byla opět zajištěna všemi členskými státy, a tudíž bychom ji v konečném důsledku zaplatili opět my všichni. Napsal také, že EU vyhrožuje Maďarsku, že mu neposkytne 13 miliard EUR, dokud nepřijme Bruselem diktované protikorupční zákony a neprovede soudní reformu. 

„V optice tohoto nepokrytého vydírání za strany nikým nevolených bruselských demokratů působí poměrně vtipně, že Německo nyní obvinilo Maďarsko, že uvalením veta na tuto půjčku se snaží EU vydírat. V Budapešti se této rétorice zcela jistě smějí, až se za břicho popadají," napsal Rajchl. 


K tomuto příběhu je třeba přidat několik komentářů:

1) fascinuje mě to, že EU odepírá své členské zemi poskytnutí financí, na které má nárok s odůvodněním, že nepostupují vůči korupci a že nemají nezávislý soudní systém. Zatímco Ukrajině, kde korupci potkáte na každém rohu a soudce si může koupit v podstatě každý, kdo má nadstandardní příjem, by klidně poskytli ještě o 5 miliard víc

2) těch 18 miliard na reformu by samozřejmě zprostředkovaně spolkly velké firmy z Německa a Francie, které se už teď nemohou dočkat lukrativních kontraktů na obnovu ukrajinské infrastruktury. Připomeňme, že Česká republika dostala k obnově "férově" přidělenu oblast Luhaňska, takže naše firmy by z této půjčky neviděly ani pětník

3) na tomto příkladu lze dokonale demonstrovat, jak nesmírně důležité je zachování práva veta pro členské země EU. Patrně již chápete, proč soudruhovi Verhofstadtovi vadilo tak mocně, že se neudržel a začal v europarlamentu vřískat na našeho zbabělého předsedu vlády. Práva veta se nesmíme nikdy a za žádných okolností vzdát! Pak už by euromarxistům vůbec nic nebránilo ukázat nám jejich tvrdou dělnickou pěst," uzavřel svůj vyčet komentářů Rajchl s tím, že nyní by se slušelo maďarské vládě poděkovat a tu naši co nejdříve ze Strakovky vyhnat.

Také jsme psali:

Předseda PRO dále zdůraznil, že Česká vláda musí vždy a za všech okolností primárně reprezentovat zájmy občanů této země, nikoliv poklonkovat mocenským ambicím Berlína a jeho prodloužené bruselské ruky. 

Za stranu PRO uvedl, že budou vždy zcela nekompromisně prosazovat v domácí i zahraniční politice zájmy občanů České republiky. A stejně jako Maďarsko či Švýcarsko se nenechají Německem ani jiným státem či nadnárodní korporací jakkoliv vydírat.

„Pokud chceme zůstat suverénní zemí, nesmíme v žádném případě přijmout roli lokaje, nýbrž naopak zcela sebevědomě a tvrdě prosazovat české národní zájmy," uzavřel Rajchl.

(dan, prvnizpravy.cz, foto: arch.)


Anketa

Je podle Vás vysílání České televize objektivní a vyvážené?