Vidlák: Jen blbec pokračuje v tom, co ho do háje dovedlo

politika

Přinášíme vám další díl pravidelného pondělního cyklu s názvem VIDLÁKŮV OTVÍRÁK. Známý český bloger Daniel Sterzik, který píše pod jménem Vidlák, přináší zamyšlení nad aktuálními problémy naší doby exkluzivně pro server Prvnizpravy.cz.

Vidlák: Jen blbec pokračuje v tom, co ho do háje dovedlo
Vidlákův pondělní otvírák
1. dubna 2024 - 06:05

ZEMĚDĚLCI Z FILIPÍN A VELIKONOCE V DUCHU TRANSGENDRŮ. I o tom bude dnes dnešní rozhovor. Než se ale k těmto zmíněným tématům dostaneme, pojďme začít tam, kde jsme skončili před týdnem… a to u našich východních sousedů na Slovensku. Tam mají za sebou první kolo prezidentských voleb, ze kterého vyšel vítězně představitel opozičních stran Ivan Korčok a s několika procentním odstupem pak za ním skončil předseda slovenské Národní rady Peter Pellegrini. Koncem týdne se bude konat kolo druhé a Slovensko bude znát jméno svého příštího prezidenta. 

Jak hodnotíte výsledky prvního kola? Překvapilo vás vítězství Ivana Korčoka, přestože za favorita byl označován Peter Pellegrini?
 
Abych řekl pravdu, nepřekvapilo mě to vůbec. Je to stejné jako u nás. Zatímco bratislavská kaviareň se bez problémů shodla na jednom kandidátovi a disciplinovaně mu to všichni hodili, slovenští dezoláti zatím diskutovali, jestli Pellegrini náhodou není jen druhá strana mince Korčoka a jediný skutečný vlastenecký kandidát je Harabin.

Dopadlo to, jak muselo. Zatímco Korčoka volili všichni libtardi a neviděli ani neslyšeli o žádných jeho hříších, vlastenecké hlasy se rozdělily mezi Pellegriniho a Harabina.

Na Slovensku nabrala kampaň na obrátkách a konečně má nějakou dynamiku. Jaké šance mají podle Vás Ivan Korčok a Peter Pellegrini v kole druhém?

Budu o tom psát článek pro svůj blog, ale pro mě je to naprosto jednoduché. Pokud Harabin vystoupí s Pellegrinim na společném pódiu a vysloví nahlas Pellegriniho jméno, pak vyhraje Pellegrini. Pokud to Harabin neudělá, vyhraje Korčok.  Všechno ostatní jsou jen řečičky beze smyslu. O slovenském prezidentovi rozhodne sám osobně Harabin.

Sleduju slovenské sociální sítě a myslím si, že v sobě Harabin takové sebezapření nenajde a Slováci budou mít místo Čaputové nového Čaputa.

Před časem rozhodl soud o tom, že vypnutí tzv. "dezinformačních webů" těsně po vypuknutí rusko-ukrajinského konfliktu bylo nezákonné. Nyní jiný soud rozhodl o tom, že výpověď bývalého velvyslance ČR v Paříži profesora Petra Druláka z Ústavu mezinárodních vztahů byla též protiprávní a je tudíž neplatná. Blýská se na lepší časy?

Bohužel se na ty lepší časy blýská příliš zadlouho. K vypnutí webů došlo před dvěma roky. Za tu dobu naše vláda stihla zničit naše hospodářství, ožebračit národ a zatáhnout nás do války se všemi následky z toho plynoucími. Ale lepší pozdě, nežli později.

Bohužel, naš vláda od prvního dne ve funkci dělá nevratné kroky, které nás poškozují na desetiletí. Je houby platné, že se jich nakonec zbavíme a možná třeba i odsoudíme. Ty prošustrované stamiliardy nám nikdo nevrátí.Kauzy kolem moderátora Václava Moravce a reportéra Jiřího Hynka přispěly k rozkolu mezi generálním ředitelem České televize Janem Součkem a jeho poradním orgánem – Etickým panelem ČT - který kompletně rezignoval. Na sociálních sítích se rozjela diskuse o tom, že se Česká televize ocitla na křižovatce dobrého či špatného rozhodnutí. Jako dobrou zprávu z Kavčích hor zhodnotil rezignaci celého panelu např. lékař a olympionik Lukáš Pollert.  Myslíte si, že je Česká televize schopná učinit „správné rozhodnutí“? Tedy začít vysílat opět nezávisle, objektivně a vyváženě? Nebo je to spíše jen přání občanů, kterému opět učiní konec dramatická stávka reportérů za podpory umělců?

Já si od České televize slibuji jen jedno... zanedbanou údržbu v budově zpravodajství a následný požár, který ji vypálí do základů. Nikdo nikdy nevysílá objektivně a vyváženě a pokud ano, je to jen dočasné. Nevěřím ve veřejnoprávnost. Nevěřím, že je možné mít takový etický kodex a takové komise a rady české televize, aby se díky tomu vysílalo objektivně. Vždycky tam zároveň budou i mocenské zájmy, finanční zájmy, zahraniční vlivy a tak dále.

Já věřím v pluralitu médií. Nechci mít veřejnoprávní televizi, chci mít hodně televizí. Nechci mít rádoby objektivní noviny. Chci mít hodně novin. A pokud to Česká televize a Seznam zprávy nepochopí, tak prostě budou existovat První zprávy nebo Vidlákovy kydy, které budou do veřejného prostoru přinášet to, co Česká televize neukazuje.  

Exprezident Agrární komory a člen Klubu 2019 Jan Veleba se opět pustil do ministra zemědělství Marka Výborného a šéfy Agrární komory a Zemědělského svazu upozornil, že je cítit vzrůstající napětí, které prý živí svým nenormálním jednáním a pojetím práce ministra sám Výborný. Zmínil i ministrem domluvené filipínské pracovníky pro české zemědělství. Podle Veleby prý dokonce už vyletěla i první vlaštovka, čímž narážel na článek prezidenta Agrární komory Jana Doležala „Sovětský svaz, tedy pardon, Ukrajina, náš bratr a vzor“. Jsou naše agrární svazy schopny přimět ministra zemědělství k tomu, aby konečně pro české zemědělce a potravináře něco udělal a začal opravdu vnímat reálie českého zemědělství?

Agrární komora či Zemědělský svaz samy o sobě neudělají nic, pokud se všichni zemědělci nesjednotí a dokud všichni nepochopí, že vláda má za úkol české zemědělství zničit a ne zachránit. Vláda má za úkol sem dostat potraviny z Ukrajiny a z jižní Ameriky. Vláda tady nechce dělat soběstačnost v základních potravinách.
Ministra zemědělství přiměje ke změně postoje jen hodně traktorů pod okny ministerstva, hořící balíky slámy a pronikává vůně kravského hnoje. A kdyby to nestačilo, tak dávka prasečí kejdy přímo do vchodu. Stále více zemědělců se k tomuto mému názoru připojuje.

Psali jsme:

Když už jsme zmínili Ukrajinu, není od věci zmínit i nedávný výrok nejbohatšího muže planety Elona Muska, který se opakovaně do Ukrajiny opřel kvůli její loňské neúspěšné protiofenzivě a označil za nerozumné bojovat proti větší ruské armádě a dát tak všanc spoustu životů. Řekl také, že každý hlupák mohl předvídat, jak to celé skončí. Musk dlouhodobě tvrdí, že Ukrajina nemůže válku vyhrát, a lobbuje proti další finanční pomoci a nyní důrazně vyzývá k dojednání mírové dohody.  I z Elona Muska se podle kritérií naší pětikoaliční vlády stal evidentně proruský šváb a dezolát. Zařadí ho EU nebo přinejmenším Česko na sankční seznam či seznam osobo nežádoucích?

Myslím, že Elon Musk sám o sobě je víc než celá Ukrajina a teď už nejspíš i víc než celá EU, takže je mu úplně jedno, jaké lejstro kvůli němu někdo vyplní a co si o něm odhlasují. Ale jinak má pravdu, předseda. Ukrajina je v háji, Evropa je v háji a v takové situaci rozumný člověk zachraňuje, co se zachránit dá. Jen blbec pokračuje v tom, co ho do háje dovedlo.

Postoj našich elit by nás ale neměl překvapit. Když se civilizace dostává do problémů, zpravidla je začne řešit lidskými oběťmi. A když je už úplně v háji, začne obětovat i vlastní děti.  Naše elity dělají přesně to samé.Po roce tu máme opět Velikonoce. Jak se ale zdá, svět se skutečně mění a nezůstává na kameni kámen. Americký prezident Joe Biden totiž prohlásil 31. březen 2024 jako Den transgenderové viditelnosti, načež přišel Bílý dům se zákazem náboženských témat u oslav Velikonoc. Dlouholetou tradici, kdy děti Národní gardy předkládají návrhy náboženských velikonočních vajíček na uměleckou akci „Celebrating National Guard Families“ letos Biden nepovolil. Oslavy sice v Bílém domě proběhnou, ale s jednou zcela zásadní změnou: děti mají totiž nařízeno na velikonoční vajíčka kreslit hrdinské činy Národní gardy. Kam až to šílenství necháme dojít? Jsem rád, že Fialova duhová pětikoaliční vláda evidentně neobdržela letos notičky z Washingtonu včas a my ještě pořád máme Velikonce takové, jaké mají být…

Už ho nemusíme nikam nechat dojít. Už se stalo. Došli jsme k lidským obětem a co je hůř, došli jsme i k dětským obětem. Zcela legálně a podle zákona. Má vaše dítě krizi identity?  Má problém vyznat se samo v sobě a v dnešní společnosti? Vyřešíme to skalpelem. Přečnívající ušmikneme, nakrmíme hormony, zmrzačíme... jak se to liší od pohanského házení novorozeňat do rozpáleného železného býka?
Jediné, co mě na tom chmurně uspokojuje, je, že tohle nemůže vydržet dlouho. Za dětskými oběťmi už následuje jen zkáza Sodomy a Gomory.

(Vidlák pro Prvnizpravy.cz, foto: red.)


Anketa

Je podle Vás vysílání České televize objektivní a vyvážené?