Vyslovte nedůvěru vládě, vyzvala poslance senátorka Hamplová

politika

Senátorka Jana Zwyrtek Hamplová podepsala společně s dalšími osobnostmi Výzvu poslancům, která se týká vyslovení nedůvěry vládě v následujících dnech. A k výzvě ještě něco vzkázala občanům naší země. 

Vyslovte nedůvěru vládě, vyzvala poslance senátorka Hamplová
Jana Zwyrtek Hamplová, senátorka
13. ledna 2023 - 10:15

„DŮLEŽITÁ VÝZVA! PROSÍM NEPŘEHLÉDNĚTE, a souhlasíte-li, podpořte nás sdílením." Těmito slovy začala svůj nejnovější příspěvek na svém facebookovém profilu senátorka Hamplová. 

„V následujících dnech bude Poslanecká sněmovna PČR hlasovat o návrhu na vyslovení nedůvěry vládě Petra Fialy. Svůj postoj jsme s některými z "kolegů v boji" vyjádřili v následující výzvě, která poputuje ke všem poslankyním a poslancům. Žádáme je, aby hlasovali pro nedůvěru vládě, protože už nelze jinak. Text výzvy následuje," napsala dále Hamplová s tím, že k této výzvě se může každý jednak osobně připojit nebo ji podpořit sdílením.  

Senátorka také všechny vyzvala, aby psali dopisy či maily, případně telefonovali do kanceláře poslanců za jejich kraj, a požádali je, aby respektovali jejich vůli, tedy vůli většiny občanů, a zvedli ruku pro návrh na vyslovení nedůvěry současné vládě, která podle jejich slov naši zemi svou neschopností ničí. 

„Pokud poslanci nebudou respektovat skutečnost, že současné vládě nedůvěřuje více než 80% obyvatel České republiky, a ponechají ji nadále možnost ničit naši zemi, budou následovat kroky další," ukončila svůj příspěvek Zwyrtek Hamplová. 


A dále přidala text společné Výzvy poslancům, kterou kromě ní také podepsal advokát a předseda strany PRO Jindřich Rajchl, předseda strany Svobodní Libor Vondráček a populární český bloger, který píše pod jménem Vidlák. 

TEXT SPOLEČNÉ VÝZVY:

Vážená paní poslankyně, vážený pane poslanče,

oslovujeme Vás v souvislosti s hlasováním o vyslovení nedůvěry vládě a děkujeme těm z Vás, kteří jste toto hlasování jako standardní metodu vyjádření podpory či nepodpory vládě Petra Fialy v aktuální situaci vyvolali. Chceme Vás vyzvat k tomu, abyste v zájmu občanů České republiky, které jste skládali svůj poslanecký slib, a vědomi si toho, že s tímto konkrétním hlasováním budou historicky spojena Vaše konkrétní jména, vyslovili vládě Petra Fialy jednoznačně nedůvěru. Nyní už přece dávno nejde o něho nebo o stranické zájmy, ale o záchranu České republiky, a tím i o Vaši čest a možnost podívat se českým občanům v budoucnu do očí. 

Tato vláda zcela viditelně a prokazatelně čím dál víc závažně selhává, ať je to otázka energetické bezpečnosti, oblasti ekonomiky, v níž se zcela ztrácí konkurenceschopnost českých firem, podpory nerealizovatelných evropských směrů typu green deal, přístupu ke svobodě slova směrem k cenzuře. Dále pak snaha kriminalizovat svobodu projevu, komunikační strategie na hranici propagandy, přímá podpora popření práva veta v právu EU a přenos suverenity členských států na orgány EU. Snaha otevřít statisícům cizinců všechny naše veřejné služby – úřady, zdravotnictví, školství a další, a to nejen coby konzumentům, nýbrž i coby jejich zaměstnancům, bezmyšlenkovité vyvádění miliard mimo Českou republiku, kterou pak musí zadlužovat na úkor svých občanů, preferování zájmů jiných zemí před zájmy České republiky, pobyt cizích vojsk na našem území se má stát samozřejmostí... A tak bychom mohli pokračovat. 

Situace je skutečně vážná, a vy, stejně jako my, musíte vidět, že členové vlády už dávno nejsou objektivně schopni dané problémy řešit a i v dnešní vážné době sahají k politicky nezralým jednáním typu dražby mikin; jiní členové vlády jsou zase zcela neviditelní. I proto je tato vláda na historickém minimu podpory našich občanů.

Potřebujeme proto ihned jinou, odborně akceschopnou vládu, která začne neprodleně jednat a zastaví pád naší země na úplné dno. V této souvislosti chceme se vší odpovědností k České republice prohlásit, že jsme připraveni k rozhovorům o tom, jak postupovat dál, a v případě shody i k poskytnutí odborné pomoci v těchto nesnadných úkolech. Jakékoli politické i jiné soupeření jsme připraveni dát stranou, pokud uvidíme, že cesta z tohoto neutěšeného stavu má jasný záměr – zvýšení prosperity, bezpečnosti a suverenity České republiky. Času totiž není  nazbyt. Naopak – je pět minut po dvanácté. Naším jediným cílem je ochrana zájmů naší země a našich občanů. Tomu by dnes mělo vše ustoupit stranou.     

Následně můžeme dojít legitimní cestou k novým volbám. Věříme, že v nich budou mít šanci uspět zejména ti kandidáti, kteří při hlasování o nedůvěře vládě opustí stranickou linii a budou hlasovat podle svého slibu, tedy v zájmu občanů České republiky. 

Proto si Vás dovolujeme oslovit s touto výzvou - hlasujte v zájmu občanů České republiky, hlasujte pro nedůvěru vládě Petra Fialy. Nelze už jinak. 

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová – senátorka
JUDr. Jindřich Rajchl – předseda strany PRO 
Mgr. Libor Vondráček – předseda strany Svobodní 
Vidlák - bloger 

(dan, prvnizpravy.cz, foto: fb)


Anketa

Kdo by se podle Vás měl stát příštím americkým prezidentem?