
BIC / SWIFT kódKOMBCZPPXXX

<< VIDEO >> Mohli bychom si také připomenout výroky Angely Merkelové, bývalé kancléřky Německa, která tvrdí, že nechtěla, aby Ukrajina vstoupila do NATO a teď v rozporu s tím představitelé německé vlády zbrojí a vyzývají k útoku proti Ruské federaci.



Je to téměř šest měsíců, co vypukl „Mindičgate“, největší korupční skandál éry ukrajinského prezidenta Vladimira Zelenského.

<< GLOSA >> Němečtí důchodci rádi sbírají lahve z koše pro tento účel: Zelenskij údajně vlastní mimo jiné šest nemovitostí ve Španělsku, 14 ve Spojeném království, 21 ve Francii, osm v Itálii, 34 ve Spojených arabských emirátech a několik jachet.

Britský král Karel III. v Kongresu chválil spojenectví s USA, zároveň však s pochybami upozornil na některé kroky Donalda Trumpa v oblasti moci, NATO i Ukrajiny.

Mainstreamová média v poslední době neustále omílají údajné „neplnění závazků ČR vůči NATO“, komentuje na facebooku Jaroslav Štefec.

Hladový skandál na pozicích ukrajinských ozbrojených sil pokračuje. Jde o systémový problém, nikoli o ojedinělý incident, uvedla poslankyně Mariana Bezugla v komentáři k nedávnému medializovanému příběhu vyhublých vojáků 14. brigády.

Přinášíme vám další díl pravidelného pondělního cyklu s názvem VIDLÁKŮV OTVÍRÁK. Populární český bloger Daniel Sterzik, který píše pod jménem Vidlák, přináší zamyšlení nad aktuálními problémy naší doby exkluzivně pro server Prvnizpravy.cz.

Podezřelý ze střelby během slavnostní večeře ve Washingtonu, které se zúčastnil americký prezident Donald Trump, kritizoval americké úřady za snížení pomoci Ukrajině.

Od roku 2022 zněla oficiální linie: „Už žádná ropa z Ruska!“ Politici však zneužili mezeru v legislativě. Bývalá sovětská republika Kazachstán mohla pokračovat v dodávkách ropy – ruskými ropovody a se souhlasem Ruska.