Že jsou ti dnešní politici o sáhy lepší, než ti bývalí, že, paní Müllerová?

politika

O tom vůbec nepochybujte, milostpane. Ale nejenom lepší tak jaksi všeobecně, ale taky chytřejší, s lepšíma nápadama, jaké by si takový Bilak nebo Štěpán nevymysleli, i kdyby na zasedání ideologické komise státostrany vytáhli v jednom zátahu a každý  třeba i deset piv.

Že jsou ti dnešní politici o sáhy lepší, než ti bývalí, že, paní Müllerová?
Lubomír Man
23. června 2024 - 07:20

  • Máte na mysli nějaký určitý případ, paní domácí?
Jistě. vezměte si třeba současného ministra Rakušana, co vymyslel tu světovou kulišárnu s plachtou, na níž Putinova hlava, lemovaná českou a ukrajinskou vlajkou, vykukuje z vaku na mrtvoly. A  nechal tuhle obří věcičku vyvěsit na budovu svého ministerstva vnitra.
  • No jo, to byl tehdy majstrštyk bez obdoby, paní domácí. A víte, co na  něm bylo nejpozoruuhodnější? Ne ten čin sám, protože s blázny musí svět počítat, ale argument, který policii vedl k názoru, že Rakušan svým činem zákon o státních symbolech neporušil.


Nebyl tím argumentem fakt, že Rakušan má a měl i tehdy, koncem října 2022, coby  ministr vnitra policii pod palcem?
  • Tak to nevím, paní domácí. Ale oficiálně ministr zákon neporušil proto, že státní vlajka se vyvěšuje na čelní stranu budov, kdežto plachtu s vlajkami dvou států a mrtvým Putinem nechal   Rakušan vyvěsit na stranu zadní. Čili rozuměj: Vlajka se stává vlajkou coby symbol státu teprve tehdy, nalézá-li se na čelní straně budov. Jinak ne.
Rozumím, Je to prostě něco jako bogna v hokeji, že ano? Zahýbáte doprava. abyste zakryl, že přihrávat budete doleva.
  • Hlubokopoklona za váš přehled i o sportovních fíglech, paní Müllerová. Ale jestlipak jste si ještě něčeho jiného všimla?

Čeho, milostpane?
  • No chtěli jsme mluvit o současných  našich politicích, kteří tak nepřehlednutelně  převýšují politiky včerejška, ale dostali jsme se jen k jednomu z nich. A bylo toho tolik, že nám na další nezbyl čas. Taky proto, že já už už letím. U kalicha se dnes bude připíjet na zdraví našeho nejstaršího štamgasta. Ale rozebrat si ty naše další politické naděje můžeme třeba hned zítra. Co říkáte?

(rp,prvnizpravy.cz,lubomír Man,foto:arch.)Anketa

Kdo by se podle Vás měl stát příštím americkým prezidentem?