Bezpečnost je na školách dobrá. A ještě se zvýší

regiony

Ačkoli je bezpečnost na středních školách v regionu dobrá, ve spolupráci s policejními odborníky se ještě navýší.

Bezpečnost je na školách dobrá. A ještě se zvýší
Ilustrační foto
26. února 2024 - 08:00

Nová opatření souvisí s tragickou střelbou na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Úroveň bezpečnosti zjišťoval Olomoucký kraj, coby zřizovatel většiny střeních škol, pomocí dotazníkového šetření.

„Získali jsme od škol zpětnou vazbu o tom, jak samy vnímají svoji vlastní bezpečnost. Většina ředitelů škol hodnotila úroveň zabezpečení dobře. Vždycky se dá ale něco zlepšit, takže na bezpečnosti žáků, ale i pedagogů a dalších svých pracovníků budou školská zařízení dál pracovat,“ uvedl Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje.

Z dotazníků vyplynulo, že jak ředitelé škol, tak i samotní učitelé by uvítali speciální semináře, které by je blíže seznámily s tím, jak v případě krizové situace reagovat. Na to obratem reagovalo Krajské ředitelství Policie ČR, které nabídlo realizaci takových školení pro všechny základní a střední školy v Olomouckém kraji.

„Za tuto nabídku policie jsem samozřejmě vděčný a vítám ji. Ředitelům i pedagogům se podstatně rozšíří jejich kompetence a efektivněji budou připraveni na plnění svých rolí v případě potenciálního útoku. Policie chce zaměřit semináře především do oblasti spolupráce škol s policejními složkami, na příklady činnosti i komunikace při útoku a na úspěšné zvládnutí případného útoku ve spolupráci s ozbrojenými silami i koordinaci jejich zásahu přímo na místě,“ vysvětlil Aleš Jakubec, uvolněný člen Rady Olomouckého kraje za školství.

Velkou pozornost chtějí školy věnovat prevenci případných útoků a dalších negativních jevů. Děti i studenti se už teď mohou obrátit například na školní psychology.

Olomouckénovinky.cz informovala Mgr.Radka Kmochová, tisková mluvčí Olomouckého kraje.

(rp,olomouckenovinky.cz,foto:ok)


Anketa

Měla by se podle vás stát Ukrajina členem NATO?

Ano 16%
transparent.gif transparent.gif
Ne 69%
transparent.gif transparent.gif
Nevím 15%
transparent.gif transparent.gif