Město opět finančně podpoří majitele nemovitých kulturních památek

regiony

I v letošním roce podpoří město Plzeň vlastníky nemovitých kulturních památek v péči o jejich nemovitosti, a to účelově podmíněnou dotací z Odboru památkové péče Magistrátu města Plzně.

Město opět finančně podpoří majitele nemovitých kulturních památek
Ilustrační foto
19. září 2023 - 07:00

Zastupitelé města 14. září schválili dotaci pro deset nemovitých památek ve výši 2,5 milionu korun.

„Město Plzeň tyto dotace poskytne na stavební a řemeslnou opravu částí památkově chráněných objektů, které jsou v technicky nevyhovujícím stavu, a jejichž opravy jsou nezbytné. Ty umožní prodloužení životnosti jejich důležitých součástí a udrží památky v dobrém stavu. Opravy rovněž zlepší jejich vzhled,“ informovala Eliška Bartáková, radní města Plzně pro oblast kultury a památkové péče.

Dotace budou poskytnuty deseti žadatelům, a to například na opravu střech venkovské usedlosti ve Zborovské ulici a Fischerovy vily v Pobřežní ulici, restaurování deskového oltáře v interiéru kostela Narození Panny Marie v Křimicích, zastupitelstvo schválilo i poskytnutí dotace na repasování souboru původních špaletových oken na terase vily Jiřího Freunda.„Další dotaci jsme schválili na restaurování kamenných ostění vjezdové brány a branky v uličním průčelí venkovské usedlosti v ulici Na Rychtě 7, dále máme v plánu poskytnout příspěvek na opravu fasády kostela sv. Mikuláše na Mikulášském náměstí a pláště a fasády kostela Všech svatých na Roudné,“ doplnila radní Eliška Bartáková s tím, že oprav se dále dočkají kostelní lavice a stůl Páně v interiéru kostelu Mistra Jana Husa v Němejcově ulici, omítky a původní dekorativní malby získá interiér kostela sv. Petra a Pavla v Plzni-Liticích.

Plzenskenovinky.cz informovala Mgr. Eva Barborková, vedoucí tiskového oddělení a tisková mluvčí Magistrátu města Plzně.

(jv,plzenskenovinky.cz foto:arch.mmp)


Anketa

Souhlasíte a podporujete stávku odborářů?

Ano 21%
transparent.gif transparent.gif
Ne 8%
transparent.gif transparent.gif
Je mi to jedno 71%
transparent.gif transparent.gif