Rokycany představí občanům hodnocení udržitelného rozvoje města

regiony

Analýza ukazuje nejvhodnější lokality pro rozvoj města.

Rokycany představí občanům hodnocení udržitelného rozvoje města
Rokycany
26. února 2024 - 07:00

Hodnocení udržitelného rozvoje města Rokycany je nově zpracovaným analytickým podkladem Rokycan. Analýzu představí veřejnosti za zpracovatele Vít Zeman, a to ve čtvrtek 7. března 2024 od 15 hodin v zasedací místnosti Triana Městského úřadu Rokycany.

Cílem analýzy potenciálu území je za využití dostupných, zejména prostorových dat stanovit priority pro koncepční rozhodování o udržitelném rozvoji území na odborné i politické úrovni, tedy identifikovat nejvhodnější lokality pro rozvoj města s důrazem zejména na ekonomická, urbanistická, environmentální a technická kritéria a jejich dodržování.

Z analýzy vyplývá, že za silné stránky Rokycan jsou považovány zejména poloha a dopravní dostupnost, zázemí pro sport, okolní životní prostředí. Za slabé stránky jsou považovány zejména dopravní řešení (sjezdy, obchvaty, parkoviště), složení obyvatelstva s ohledem na kvalifikaci a nezaměstnanost, chybějící byty a pozemky pro výstavbu bytů. K příležitostem patří zejména možnost rozvoje podnikání, využití polohy a přístupu dopravy, možnost využití kasáren. K hrozbám patří zejména vývoj populace, dopravní situace a možnost povodní.Zpracovatelem analýzy je FUTURAinvest v čele s Vítem Zemanem, který studii představí veřejnosti v Rokycanech. Na analýze spolupracovali Frank Bold Advokáti, Urban Planner s. r. o. a TAM architekti s. r. o.

Plzeňskénovinky.cz informovala Mgr. Adriana Jarošová, tisková mluvčí Městského úřadu Rokycany.

(jv,plzenskenovinky.cz,foto:arch.měú rokycany)


Anketa

Měla by se podle vás stát Ukrajina členem NATO?

Ano 16%
transparent.gif transparent.gif
Ne 69%
transparent.gif transparent.gif
Nevím 15%
transparent.gif transparent.gif