Světový svátek hudby v Českých Budějovicích 2024

regiony

Kapely i sólisté nejrůznějších žánrů se představí na Světovém svátku hudby v Českých Budějovicích 20. a 21.června 2024. Zejména jihočeští umělci rozezní prostory vybraných českobudějovických kaváren, ale i venkovní prostory v centru města i mimo něj.

Světový svátek hudby v Českých Budějovicích 2024
Kapela Zlatý Skořápky
14. června 2024 - 07:30

Světový svátek hudby má své kořeny ve Francii a od roku 1982 se slaví vždy v den letního slunovratu jako Fête de la Musique, dnes již ve více než 120 zemích světa. V Český Budějovicích se stal již tradiční akcí. Letošní program začne ve čtvrtek 20. června, kdy několik kapel zahraje v rámci akce KUL.TURISTA: Óda na moje město, jež proběhne na Palackého náměstí a kterou připravují České Budějovice – Evropské hlavní město kultury 2028. Hlavní program je připraven na pátek 21. června. Oproti minulému ročníku je v programu zařazeno více míst i více kapel.

Letošní ročník proběhne na sedmi místech a vystoupí celkem jedenáct kapel. Více než polovina míst je pro nás nových. Doufáme, že se budou těšit hojné návštěvnosti a oblibě. V rámci výzvy se nám přihlásily známé tváře z minulých ročníků, ale i nové tváře nejen jihočeské hudební scény. Bohužel jsme nemohli dát prostor všem,“ říká organizátor festivalu Josef Korda.

Návštěvníky čekají žánrově pestré koncerty. Na své si přijdou milovníci populárních hitů, ale i hudby ryze autorské. Vystoupí například kapela Zlatý Skořápky či šansoNOVÍ reBRELové JNP.

„V kavárně Little Sister v Panské 26 budou znít kytary, harfa i lidský hlas“ zve Marie Rydlová, tisková mluvčí Festivalu Krumlov, který je spolupořadatelem akce.

„Fête de la musique je jednou z nejvýraznějších akcí francouzské kultury a jsme rádi, že je v České republice tak úspěšná. Muzikanti při Fête de la Musique přibližují hudbu lidem, hrají v parcích, na ulicích či náměstích a my jsme moc rádi, že jsme součástí této oslavy hudby a svobody v Českých Budějovicích”, dodává ředitelka Alliance Française Jižní Čechy paní Margot Roulland.

Svátek hudby v Českých Budějovicích dlouhodobě pořádá Josef Korda spolu s Alliance Française Jižní Čechy a druhý rok s Mezinárodním hudebním festivalem Český Krumlov. V letošním roce se dále zapojí České Budějovice - Evropské hlavní město kultury 2028 a Make Music Day - Pulsations. Celá akce se připojí k oslavám Roku české hudby, jehož hlavní sdělení je Hudba jsme my.

(jv,jihoceskenovinky.cz,foto:Josef Korda)


Anketa

Jste spokojeni s tím, že se Urshula Von der Leyenová stala opět šéfkou Evropské komise?

Ano 6%
transparent.gif transparent.gif
Ne 84%
transparent.gif transparent.gif
Je mi to jedno 10%
transparent.gif transparent.gif