Analytik Bildu: Rusové vstoupili do vesnice za vodním kanálem u Časova Jaru

zprávy

Ruské jednotky překročily vodní kanál severně od Časova Jaru a dobyly většinu místní vesnice Kalinina. Informoval o tom vojenský expert Bildu Julian Röpcke na základě záběrů z bojišť.

Analytik Bildu: Rusové vstoupili do vesnice za vodním kanálem u Časova Jaru
Ilustrační foto
3. června 2024 - 03:20

Novinář poukázal na to, že v oblasti průplavu ukrajinské ozbrojené síly vybudovaly „stovky metrů zákopů“, ale není v nich dostatek vojáků, a proto Rusové dokázali překonat překážky „bez jakéhokoliv odporu."

„Žádné ukrajinské jednotky v zákopech, žádná palba z ručních zbraní, žádné miny, pouze protiútoky pomocí dronů FPV,“ napsal novinář a poskytl odpovídající video.

Noviny Bild s odvoláním na Röpckeho zase napsaly, že ruské jednotky vstoupily do vesnice Sokol západně od Avdijivky.


Mapa z ukrajinského vojenského telegramového kanálu Deep State ukazuje, že „šedá zóna“ se přiblížila k východnímu okraji Sokola. Veřejnost přitom nepotvrzuje překročení průplavu severně od Časova Jaru.

Podle Juliana Röpckeho je tak rychlý postup způsoben také nedostatkem granátů mezi ukrajinskými ozbrojenými silami.

Novinář citoval údaje, podle kterých od dubna dorazilo na Ukrajinu asi 10.000 155mm granátů ze Spojených států a 12.000 z Německa.

„Nyní však ukrajinské ozbrojené síly soustřeďují síly v Charkovské oblasti, kde jsou schopny úspěšně provádět protiútoky, což vytváří nedostatek munice v jiných sektorech fronty,“ domnívá se expert.Dříve se ukázalo, že Rusové postupovali na východním okraji Časov Jaru a vedli útok na Kliščijivku.

(rp,prvnizpravy.cz,strana,foto:arch.)


Anketa

Jste spokojeni s tím, že se Urshula Von der Leyenová stala opět šéfkou Evropské komise?

Ano 6%
transparent.gif transparent.gif
Ne 84%
transparent.gif transparent.gif
Je mi to jedno 10%
transparent.gif transparent.gif