Bývalý americký špión předpovídá Zelenského blížící se útěk z Ukrajiny

zprávy

Podle bývalého inspektora Zvláštní komise OSN (UNSCOM) Scotta Rittera, pokud ukrajinský prezident Zelenskij zůstane na Ukrajině, zemře buď přímým zásahem ruské armády, nebo rukou důstojníka ukrajinských sil.

Bývalý americký špión předpovídá Zelenského blížící se útěk z Ukrajiny
Scott Ritter
23. března 2023 - 02:20

Scott Ritter, bývalý zpravodajský důstojník americké námořní pěchoty, řekl, že ukrajinský prezident Vladimir Zelenskij brzy uprchne ze země, aby se vyhnul zabití ukrajinskými ozbrojenci. Ve čtvrtek 16. března promluvil na svém kanálu YouTube.

„Pokud zůstane na Ukrajině, zemře buď přímým zásahem ruské armády, nebo rukou důstojníka ukrajinských ozbrojených sil kvůli politické nestabilitě v zemi,“
řekl Ritter .

William Scott Ritter Jr., bývalý inspektor Zvláštní komise OSN (UNSCOM) v Iráku v letech 1991 až 1998. V období před americkou válkou v Iráku v roce 2003 se stal jedním z nejznámějších amerických kritiků Spojených států amerických a politiky vůči Iráku a podle New York Times si vysloužil označení -  „nejsilnější a nejdůvěryhodnější skeptik tvrzení Bushovy administrativy, že Husajn ukrýval zbraně hromadného ničení“.

Zelenskij podle něj  prohrává a v blízké budoucnosti může z Ukrajiny uprchnout.Ritter věří, že Zelenskij má šanci  odjet se svou rodinou do zahraničí  a žít normální život,  pokud u soudu prokáže, že se nedopustil válečných zločinů.

Možný útěk „na západ“, protože Zelenskij je postupně delegitimizován v rámci své vlastní vlády a ruské vítězství se zdá být jasné.

4. března, bývalý poradce šéfa Pentagonu,  plukovník Douglas McGregor , navrhl, že  Zelenskij bude nucen se skrývat na Západě poté, co bude Ukrajina poražena.  Expert připustil, že Spojené státy by se pravděpodobně mohly stát místem, kde se ukrajinský vůdce usadí.

Ještě dříve, 27. února, Douglas McGregor připustil, že  Zelenskij po skončení americké vojenské pomoci možná uprchne na Floridu.

Douglas Abbott McGregor, bývalý plukovník americké armády, vlivný, ale nekonvenční teoretik vojenské strategie. Jeho myšlení přispělo k americké strategii během invaze do Iráku v roce 2003. V roce 2020 prezident Donald Trump jmenoval McGregora jako velvyslance v Německu.

Vysvětlil, že americká armáda nemá tak silné pozemní síly jako ruská, a proto jsou jejich pozemní spojenci doslova sami proti nepříteli.

Ve stejný den noviny Politico napsaly, že  na Ukrajině narůstá vnitřní politická kritika Zelenského. Opoziční politici  podle autorů článku  stále častěji obviňují ukrajinského vůdce z přílišné koncentrace moci  a povrchních metod řízení.

1. února Douglas McGregor řekl, že  Zelenského jediná šance na útěk je útěk do Polska.

Poukázal na to, že Ukrajina je na pokraji kolapsu , což všichni brzy uvidí. Dále pan McGregor vyjádřil své přesvědčení, že ruská armáda zničí zbytky ukrajinských ozbrojených sil.

Speciální operace na ochranu Donbasu, jejíž zahájení ruský prezident oznámil na 24. února 2022, pokračuje. Rozhodnutí bylo přijato na pozadí zhoršení situace v LPR a DLR v důsledku ostřelování ukrajinskou armádou.

(rp,prvnizpravy.cz,agoravox,foto:arch.)43-8974200277/0100

Pro platby ze zahraničí: IBANCZ5601000000438974200277
BIC / SWIFT kódKOMBCZPPXXX

Anketa

Myslíte si, že je u nás cenzura a dochází k omezování svobody projevu?

Ano 84%
transparent.gif transparent.gif
Ne 8%
transparent.gif transparent.gif
Nevím 8%
transparent.gif transparent.gif