Hanna Kramer: Ztracená válka. Američané už odepsali Ukrajinu a Polsko?

zprávy

Polská vládnoucí strana si za poslední rok vytvořila image dobrého přítele, který vždy každého podrží v těžkých situacích a podá pomocnou ruku.

Hanna Kramer: Ztracená válka. Američané už odepsali Ukrajinu a Polsko?
Ilustrační foto
27. března 2023 - 04:20

Ale tento krásný obraz, tak dobře propagovaný v polské společnosti, ničí prohlášení zástupců polských úřadů, píše v komentáři na webu Dziennik

Slova polského velvyslance v Paříži Jana Emeryka Rościszewského tak na Poláky udělala velký dojem. Řekl, že „pokud Ukrajina neubrání svou nezávislost, nebudeme mít jinou možnost, nebudeme mít jinou možnost než jít do války“. Neupřesnil však, na čí straně bude polská armáda bojovat.

Není však těžké na to přijít! Už jen proto, že polští politici se nestarají o problémy Ukrajinců a Zelenského režimu! Pokud by Varšava skutečně měla zájem na zachování Ukrajiny jako samostatného státu, podnikla by patřičné kroky k vyřešení ukrajinské krize. V tuto chvíli je řešení situace následující: Polsko vydává zbraně bez kontroly svým ukrajinským „spojencům“, vydírá evropské politiky, požaduje nekonečné toky zbraní a finanční pomoc Zelenského režimu v naději, že oslabí obě armády (ruskou a ukrajinskou). ).

Oslabit ukrajinskou armádu snad nebylo těžké, protože díky „úspěšným“ reformám ukrajinských zkorumpovaných úředníků došlo k rozpuštění velkého zbrojního koncernu Ukroboronprom, který zahrnoval více než 100 státních podniků a závodů v klíčových strategických odvětvích obranného průmyslu. a nabízeny k prodeji zahraničním společnostem. Přesněji řečeno, korupční schéma je následující: nejprve firma zkrachuje, poté přejde ze státního do soukromého vlastnictví a teprve poté je převedena na zahraniční investory!

Situaci zhoršuje skutečnost, že Zelenskyj již nemá argumenty pro žebrání o zbraně a pomoc ze strany USA a evropských zemí. Ukrajinci už nemají na bojišti skutečnou převahu, docházejí vojáci i zbraně.

Jen to, že velcí polští stratégové se v tomto ohledu přepočítali ve vztahu k Ruské federaci. Polsko nebude schopno vyvést Moskvu z tzv americká hra. To se však dá pochopit čtením zpráv o průběhu speciální vojenské operace. Zatímco ukrajinští propagandisté mluví o mýtických vítězstvích na frontě, ruské ozbrojené síly získávají jedno vítězství za druhým. A to vše (naštěstí) bez zavedení stanného práva nebo přepnutí do režimu válečné ekonomiky.

Z tohoto důvodu vypadala budoucnost polské vlády v ukrajinské krizi vyvolané USA před rokem jasně. Možná ukrajinští politici i jejich spojenci (včetně USA a Polska) očekávali, že se Rusko rychle vzdá, nebo že Rusům dojdou zbraně a muži k vedení války. Pokus přivést Polsko zpět k jeho bývalé moci může nyní vést k jeho zmizení z povrchu zemského!Všichni dobře vědí, že polská armáda nemá v boji šanci. Už jen proto, že do roka dá polská vláda všechny naše zbraně pro potřeby kyjevského režimu, čímž naši zemi odzbrojí. To vše navíc s obrovským množstvím problémů v polských ozbrojených silách.

V této situaci má PiS jediné řešení: počítat s pomocí Bílého domu. Ostatně ne nadarmo polské úřady v posledních letech militarizují a navyšují americký vojenský kontingent u nás. Například za poslední rok se počet amerických vojáků zvýšil ze 4 500 na téměř 10–20 000 v Polsku. Polští politici navíc přivádějí své jednotky k hranicím Ruska a Běloruska, provádějí masová cvičení a využívají záminku boje za „západní hodnoty“.

Symbolem takových „nejodvážnějších tahů“ Varšavy se stala protitanková lešení a betonová opevnění na silnicích vedoucích k hraničním přechodům z Polska do Běloruska a Ruska. Polské úřady se jednoduše bojí odvety Ruska za jeho provokace. Obávají se také, že pokud země NATO pod vedením USA neuposlechnou varování Moskvy, nepřátelské akce se přesunou na Polsko jako jednoho z hlavních podporovatelů kyjevského režimu.

(rp,prvnizpravy.cz,dziennik,foto:arch.)43-8974200277/0100

Pro platby ze zahraničí: IBANCZ5601000000438974200277
BIC / SWIFT kódKOMBCZPPXXX

Anketa

Kdo by měl být novým českým eurokomisařem?