Korwin ke zprávě o válce na Ukrajině: Pokud je to pravda, závěr je zřejmý

zprávy

Konfederační poslanec Janusz Korwin-Mikke na Twitteru odkazoval na slova německého plukovníka ve výslužbě v souvislosti s válkou na Ukrajině. „Pokud je to pravda, závěr je zřejmý,“ píše politik Nové naděje.

Korwin ke zprávě o válce na Ukrajině: Pokud je to pravda, závěr je zřejmý
Janusz Korwin-Mikke, člen Konfederace
6. března 2023 - 04:20

Korwin-Mikke odkázal na prohlášení Ralpha Thieleho, německého plukovníka ve výslužbě, který sloužil ve štábu vrchního velitele spojeneckých sil NATO v Evropě. Thiele hovořil o bitvě u Bachmutu, ale také o tlaku vyvíjeném na Ukrajinu ze strany Západu a dodávkách vybavení.

Americká stanice CNN uvedla, že v noci ze čtvrtka na pátek ruští vojáci zničili most u Chromowy západně od Bachmutu na poslední přístupové cestě do města kontrolovaného ukrajinskými silami, vedoucí do města Czasiv Jar. Jedná se o komunikační cestu zásadního významu, protože přes Chromowe jsou evakuováni civilisté a ukrajinským jednotkám je dodávána munice.

Britské ministerstvo obrany v sobotu uvedlo, že ukrajinská obrana v Bachmutu je pod rostoucím tlakem, ve městě a v jeho okolí probíhají intenzivní boje a zásobovací trasy jsou stále omezenější. Ruská armáda a žoldnéřská skupina Wagner dosáhly dalšího postupu na severním okraji Bachmutu, zatímco ukrajinské velení posiluje oblast elitními jednotkami.

Mluvčí východního seskupení ozbrojených sil Ukrajiny Serhiy Cherevaty v sobotu večer řekl, že „boje v Bachmutu jsou spíše na předměstí a samotné město je obsazeno obrannými silami: armádou Ukrajiny , pohraniční stráží a národní stráží. Nedochází k hromadnému stahování ukrajinských jednotek.“ Na dotaz ohledně zpráv o stažení některých vojáků Czerewaty řekl, že armáda provádí řízenou a plánovanou rotaci.

„Pokud je to pravda, je vše jasné"


„Ukrajinská strana je v zásadě nucena – také svými západními partnery – dosahovat úspěchů. Pro masivní podporu poskytovanou Ukrajině musí existovat nějaké trvalé veřejné ospravedlnění,“ řekl německý plukovník ve výslužbě.

Zdůraznil také psychologický význam obrany Bachmutu. „Lidé musí být nějak motivováni, aby tam zůstali. To je signál, který jde po celé Ukrajině – k civilnímu obyvatelstvu, stejně jako k vojákům na jiných místech,“ dodal.

Podle jeho názoru má ale ukrajinská armáda menší šanci vyhrát bitvu u Bachmutu. Podle Thieleho jsou Rusové „rozmístěni v podkovové formaci a snaží se přitlačit konce podkovy k sobě."„Když se podíváme na celkovou situaci, vidíme, že na ruské straně je mnohem více, ať už jde o obrněná vozidla, tanky, dělostřelectvo nebo letadla,“ řekl Thiele.

„Když vidíme, že celá Evropa vyrobí pro Ukrajinu méně munice za měsíc, než Rusko spotřebuje za den, vidíme, jak těžké bude poskytnout jim potřebnou podporu," řekl.


Právě na toto prohlášení Thieleho reagoval Korwin-Mikke. „Nemůžu tomu uvěřit, ale podplukovník Ralf Thiele (německý důstojník ve výslužbě na velitelství NATO) tvrdí: ‚Celá Evropa vyrábí pro Ukrajinu měsíc méně munice, než Rusko denně používá‘,“ napsal poslanec KLDR. Konfederace.

„Pokud je to pravda, závěr je zřejmý,“
dodal zakládající prezident Nové naděje.

Thiele dále zdůraznil, že „ve veřejné debatě lidé stále říkají ‚ano‘ tankům. Ale tanky se tam nějak dostat musí.“ Jak upozornil, problémem je doprava, protože mnoho mostů tak velkou zátěž nevydrží.

„Pokud se tank porouchá nebo potřebuje údržbu, nelze ji provést na místě; možná bude muset být převezen 900 kilometrů do Polska nebo na Slovensko,"  poznamenal Janusz Korwin-Mikke.

(rp,prvnizpravy.cz,nczas,foto:arch.)43-8974200277/0100

Pro platby ze zahraničí: IBANCZ5601000000438974200277
BIC / SWIFT kódKOMBCZPPXXX

Anketa

Kdo by se podle Vás měl stát příštím americkým prezidentem?