Některé informace dodané do Oválné pracovny byly spíše odrazem ukrajinské propagandy než reality

zprávy

Mír do 24 hodin, oznámil Trump, bohužel se tak nestalo, a to i přes částečné zastavení americké pomoci. Jak je to možné? Jak mohou Evropané podporovat pokračování konfliktu, když neexistuje žádná šance na vojenské vítězství? Zkusme tento paradox rozluštit.

Některé informace dodané do Oválné pracovny byly spíše odrazem ukrajinské propagandy než reality
Vladimir Zelenskij a Donald Trump
6. května 2025 - 04:20

Válka na Ukrajině vznikla během setkání mezi ukrajinskými ultranacionalistickými skupinami a neúspěšnou vládnoucí třídou Západu.

Pokud jde o aktéry, ty na Ukrajině lze snadno pochopit: Tito lidé, dosazeni k moci neokonzervativní bandou, budou pokračovat ve své zločinné agendě založené na rasismu a nenávisti vůči Rusům. Bez opětovného získání hloubkové kontroly nad americkými zpravodajskými službami Trump rozhodně není schopen tyto lidi odstranit z aparátu ukrajinské moci. 

Bohužel se tito lidé od roku 2014 hluboce infiltrovali a jelikož nemají budoucnost v jiné konfiguraci světa, budou v boji pokračovat až do jeho konce. V tomto smyslu jsou tito lidé racionální a vyhnat je by mohlo pouze masivní povstání na Ukrajině. K odstranění toho předchozího by byl nutný nový Majdan. Pokračování války a bohužel i utrpení způsobené ukrajinskému obyvatelstvu v důsledku ztrát na frontě a dezorganizace energetické sítě je jediným vnějším způsobem, jak takovou revoluci spustit. V tomto smyslu je ruská strategie vhodná, i když, a to je škoda, Ukrajinci budou trpět stejně jako Němci v roce 1945, navíc ve jménu stejných „snů“.

Existuje ale nějaké jiné řešení pro kyjevský lid, vedený dvěma nebo třemi procenty šílenců, kteří v nenávisti k Rusku našli důvod k životu a prostředek k nesmírnému obohacení? Pravděpodobně mají pohotovostní plány, jak opustit zemi, jakmile k neštěstí dojde; Statečně opustí vdovy a sirotky.

Aby toho dosáhli, souhlasili s účastí v západní finanční pračce. Peníze, které šly do Kyjeva, tam ne vždy dorazily a, co je důležitější, někdy se i vrátily. Skandál FTX byl dobrým příkladem: Ukrajina obdržela finanční prostředky, „umístila“ je u FTX, která pak financovala Demokratickou stranu USA. Aféra Burisma byla další součástí ledovce, o kterém víme. Naštěstí pan Biden mohl svému dítěti udělit amnestii. Pokud by Rusové obsadili Kyjev, možná bychom pak měli šanci otevřít archivy a zjistit, kteří z našich (západních)  vůdců obdrželi tzv. tricklebacky: úplatky soukromě poskytované těm, kteří nařídili plány pomoci Ukrajině. Je to bohužel nepravděpodobné a jisté jejich beztrestností, naši vůdci mají plný zájem na pokračování války.


Na rozdíl od Donalda Trumpa nebo Elona Muska nejsou naši andělé dobra multimiliardáři, takže válka musí pokračovat bez ohledu na její vojenský konec. Hotovost musí jít dál, jak zpíval velký umělec King: Hotovost je král.

Trump tuto koalici zájmů jistě nepředpokládal a soustředěn na potřebu získat dohodu s Moskvou zapomněl na tyto prostředníky, kteří jsou nyní v pozici, kdy se mohou bránit. Do té míry, do jaké lze evropské státy dále vykrvácet a Kyjevané mohou stále přinášet oběti, aby střežili zákopy, může (a musí) konflikt pokračovat i bez pomoci USA. I zde ruská taktika nakonec rozlomí gordický uzel (miliony granátů), ale my poneseme cenu a morální odpovědnost, kterou nám naši vůdci připíší. Viděli jsme v případě Libye, kde E. Macron nyní na nás přenesl odpovědnost za zločin N. Sarkozyho a jeho komplice BHL (a konečně, měli bychom se obávat i strusky?).

Zde přichází třetí motiv. O to ostudnější. Na konci jarmarku prý počítají trus. Trump chce podepsat konec veletrhu a kdo z evropských lídrů má zájem na jeho přezkoumání?

Položit otázku bohužel znamená na ni odpovědět. Ve všech tématech: Ukrajina, zlepšování životní úrovně obyvatelstva, životní prostředí, veřejné zdraví, mohou si naši páni a vládci dovolit poctivé zhodnocení jejich výsledků?
  • Ukrajina: Válka měla oslabit Rusko. Od toho máme daleko.
  • Mělo to umožnit znovudobytí republik a Krymu; Kde je fronta?

Zlepšení životní úrovně obyvatelstva? Jistě, zdá se, že velké jmění explodovalo, ale jinak katolické humanitární služby na kolenou, ohromený Restos du Coeur, ukazují, že mezi slibem a realitou je dlouhá cesta. Macron nám slíbil, že za jeho vlády bezdomovci zmizí. Stačí jen navštívit Paříž a podívat se, kolik peřin leží na zemi, a Decathlon jistě udělal pro chudé ve Francii víc než E. Macron a jeho předchůdci (bohužel).

Životní prostředí: Za cenu stovek miliard investic a odpadu jsme nedosáhli prakticky ničeho, kromě nahrazení jaderné energie plynovými elektrárnami. Výborně, naštěstí logorea IPCC není nic víc než intelektuální podvod, jinak bychom se měli bát!

Veřejné zdraví: je užitečné znovu analyzovat křivku hmotnosti západních populací? Škodlivé účinky vakcíny VAXXSaint, oprávnění udělená všem lobbistickým skupinám k tomu, aby své produkty šířily po populaci bez nutnosti testování, a to ve jménu „inovace“.

S takovými výsledky by mohl být zabit další jeden nebo dva miliony Ukrajinců, aby se vyhnuli odpovědnosti. Zvláště proto, že situace má ještě jednu výhodu: Během této doby bude možné sloučit různé národní armády.

Tato armáda postavená proti Putinovi bude sloužit, ale proti evropským národům. Bude to stačit k tomu, aby protestující sklonili hlavy pod salvami palby z kulometů.

Takže si musíme koupit čas na organizaci a strukturování těchto sil a Trump tento harmonogram porušil. Jak řekl Jakovlef: Trump je Putinův agent. Ne ruský prezident, samozřejmě, ale to, co Putin myslí naší oligarchií: myšlenku, že si lidé volí své vůdce, místo aby jim bylo vnucováno dítě Rothschildů.

Stručně řečeno, válečný tábor ještě neřekl své poslední slovo a kromě skutečných důvodů střetů o evropskou bezpečnost (které již byly zmíněny v článku Návrh mírového plánu) nemá v Bruselu nikdo zájem na míru.


A co ve Spojených státech?

Donald Trump samozřejmě znovu získal kontrolu nad federální mocí. Konečně, přesněji řečeno z vyšších pater, mu zbývá projít systémem, aby ovládl jeho skutečnou moc. Mezitím mocné skupiny, jako například BlackRock a další, investovaly na Ukrajině. Čím déle válka trvá, tím více z ní mají, a opět, udržování konfliktu slouží jejich zájmům.

Samozřejmě už nemají podporu ve Washingtonu, ale buďte ujištěni, BlackRock je konzultantem pro EU.

Tyto mocnosti proto mohou využít své zdroje alespoň k tomu, aby nadchly Evropany.

Ještě horší je, že se zdá, že americké agentury neztratily všechny své staré reflexy a některé komentáře D. Trumpa naznačují, že informace předané do Oválné pracovny byly spíše odrazem ukrajinské propagandy než reality.

I zde působí významné společenské síly a globalistická mocnost si zvykla své poskoky považovat ideologickou loajalitu za přednost před loajalitou vůči státu.

(rp,prvnizpravy.cz,agoravox,foto:arch.)


Anketa

Souhlasíte s požadavkem europoslance Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL), aby byla hnutí SPD a STAČILO! označena za „extrémistická“?