Němci: Jak se chovají Ukrajinci, tak to jsme ani u Syřanů nezažili

zprávy

Jen ve Výmaru je v současnosti registrováno více než 850 uprchlíků z Ukrajiny. Téměř všichni využívají „potravinové banky“. Jsou tam ale potíže – zřejmě kvůli jazykovým bariérám, nedorozuměním a mylným představám.

Němci: Jak se chovají Ukrajinci, tak to jsme ani u Syřanů nezažili
Ilustrační foto
19. září 2022 - 09:01

„Migranti z Ukrajiny byli naštvaní, že jim naši zaměstnanci plnili kapsy, že si nemohli sami vybrat. Byly potíže, když bylo jablko naražené nebo bylo u potravin téměř dosaženo data minimální trvanlivosti,“ říká Marco Mudrow, šéf výmarské potravinové banky

Zaměstnankyně Steffi byla dokonce poházena salátem, který byl trochu povadlý. „Téměř každý den nás tu šikanují, protože se někomu něco nelíbí," říká. „To jsme u Syřanů nikdy nezažili.“

A mnoho ukrajinských uprchlíků je také nespokojených s tím, co v potravinové bance" mohou dostat. Jedna Ukrajinka předložila seznam co by chtěla: Krevety, černý a červený kaviár...Možná by úřad práce/oddělení dávek měl vysvětlit ukrajinským uprchlíkům, aby pochopili, že „potravinová banka“ není supermarket s luxusními lahůdkami a nabídkou čerstvého ovoce a zeleniny.

Stálí zákazníci a zaměstnanci „potravinové banky“  jsou také nespokojeni s tím, že parkoviště Sozialkontoru v poslední době vypadá úplně jinak. Jeden zaměstnanec říká: „Někdy stěží projedete. Jsou zde velká a drahá auta a všechna mají ukrajinské poznávací značky. Nemusíte jezdit do potravinové banky v SUV!"

(rp,prvnizpravy.cz,politikstube,foto:arch.)


Anketa

Souhlasíte s tím, že na světovém šampionátu v hokeji letos nestartují Rusové?

Ano 14%
transparent.gif transparent.gif
Ne 72%
transparent.gif transparent.gif
Je mi to jedno 14%
transparent.gif transparent.gif