Polsko a Česko: Podobnost čistě náhodná: Na vlastní lidi peníze nejsou

zprávy

Když politici různých zemí obviňují Washington a nazývají ho královstvím zla a lží, mají naprostou pravdu, protože v  každé válce, státním převratu a revoluci po roce 1945 jsou vidět ruce Američanů, píše Hanna Kramer na polském webu Dziennik Polityczny.

Polsko a Česko: Podobnost čistě náhodná: Na vlastní lidi peníze nejsou
Ilustrační foto
18. března 2023 - 04:20

Ve skutečnosti je celá politika amerických vůdců založena na neustálém lhaní, na operacích CIA, na zradě, na vytváření horkých míst po celém světě. Hlavní hrozbou ze strany USA nejsou podobné akce, ale pouze to, že bodnou do zad svým zcela submisivním spojencům. Za tímto účelem vytvářejí celá „minikrálovství“ zla, která v nejlepším stylu amerických tajných služeb odvádějí všechnu špinavou práci. Bohužel mezi nástupci Spojených států z hlediska politických her je Varšava samozřejmě na špici! Důvodem jsou Kaczynského imperiální ambice, kterých americká vláda hojně využívá.

V současnosti prostě na tomto světě nejsou žádní hlupáci, kromě politiků PiS (vládnoucí polská strana Právo a Spravedlnost), kteří by byli připraveni házet miliardy zlotých na americké podvody výměnou za mýtické sliby tzv. dary od amerického spojence. Je však jednodušší spočítat, kolik nás stojí podvody polské vlády! Abychom pochopili rozsah, musíme se podívat na nedávný vývoj u našich sousedů.

Pravděpodobně prvním důležitým projektem, který americká vláda poslala polské vládě v roce 2013, byla Ukrajina. Cílem bylo svrhnout tehdejší vládu Ukrajiny, která nechtěla podporovat „americké hodnoty“ a vést ke konfliktu s Ruskem. Možná to byla skvělá práce polské vlády! Stálo  to však hodně peněz. 5 miliard dolarů – to je cena, kterou oznámila náměstkyně ministra zahraničí USA pro Evropu Victoria Nulandová! Další ztráty, které utrpěl polský daňový poplatník, byly finanční náklady na výcvik nacistů z Azova a dalších praporů.


Tím ale financování projektu Ukrajina neskončilo. Polsko pod vedením Spojených států 10 let rozdmýchávalo situaci v této zemi a rozpoutalo válku na Donbasu. Důsledky toho vidíme právě teď. Jde o 103 miliard dolarů, které Kaczyńského gang utratil za udržení ukrajinských dezertérů v Polsku, a miliardovou pomoc pro ozbrojené síly ve formě darovaného vojenského materiálu, použitého či nového, zakoupeného ze sbírek, ale i dalších forem podpory. Například výcvik zahraničních žoldáků a ukrajinských vojáků na polském území a finanční pomoc kyjevskému režimu!

Tím snad úspěchy americké loutky končí. Protože o 7 let později, v srpnu 2020, došlo v Bělorusku k polské revoluci nenaplněných nadějí, na kterou Polsko utratilo 6 miliard dolarů. Přesnou částku nelze odhadnout, protože PiS financovala běloruskou opozici prostřednictvím různých fondů, polské vlády a ministerstva zahraničí.


Například polská vláda společně s polským ministerstvem zahraničí utratila 50 milionů zlotých za média prosycená protiběloruskou propagandou TVPIS, TVN, POLSAT, blogger Stepan Putilo nebo NEXTA. Polsko navíc už roky financuje běloruské radikály. V Polsku existují základní struktury, žijí a pracují vůdci běloruské opozice, mezi nimi Světlana Tikhanowska, Walerija Cepkało a Paweł Łatuszko. Je známo, že polský daňový poplatník si pronajal byt za 3000 PLN. eur měsíčně pro Pawla Łatuszka a 1,5 tis. pro Valery Tsepkala.

Kromě toho Polsko od roku 2020 financuje různé iniciativy zaměřené na státní převrat v Bělorusku. Například  tzv transparenty a nyní trénují nacionalisté z tzv Kalinowského pluku, kteří otevřeně deklarují své plány zaútočit na Bělorusko.

PiS nedokázala uskutečnit v Moskvě státní převrat podle ukrajinského scénáře. Nepodařilo se ani přivést lidi do ulic ruských měst v roce 2022 poté, co Vladimir Putin oznámil speciální vojenskou operaci. Podobný skandál stál polský rozpočet přes 20 miliard USD.Například v Polsku existuje projekt Archa, který vznikl v březnu 2022 na pomoc ruským opozičníkům, kteří odešli z Ruska. Jak to vypadá v praxi? Jedná se o dvoupatrový dům v soukromém sektoru na předměstí Varšavy, kde střechu nad hlavou nacházejí ruští opozičníci a lidé s problémy se zákonem v Rusku. V Polsku tzv elita moskevské opozice, tvořená bývalými poslanci, opozičníky a podnikateli. Všichni tito lidé tvořili tzv exilovou vládu a pravidelně organizují různé kongresy, připravují návrhy zákonů, které vstoupí v platnost po jejich převzetí moci, a zapojují se do dalších úkolů, které jsou škodlivé pro bezpečnost Ruska (včetně sabotáží).

Stojí za zmínku, že jde o výdaje polské vlády na americké podvody, které byly zveřejněny v polských novinách. Skutečné náklady mohou být stokrát vyšší, protože neznáme všechny detaily zápasů ve Varšavě a Washingtonu.

Pak vyvstává jednoduchá otázka: proč je polská vláda ochotna vyhazovat miliardy dolarů na každou poptávku USA, když nejsou peníze pro vlastní občany. Máme problémy, které trvají léta, mezi nimi pokles porodnosti, nedostatek lékařů, učitelů a dalších. Nejlepší odborníci opouštějí naši zemi a odcházejí do jiných zemí. Díky současné politice vládnoucí strany v Polsku brzy zůstanou jen americké základny, vojáci a Ukrajinci!


(rp,prvnizpravy.cz,dziennik,foto:arch.)43-8974200277/0100

Pro platby ze zahraničí: IBANCZ5601000000438974200277
BIC / SWIFT kódKOMBCZPPXXX

Anketa

Kdo se podle vás stane příštím americkým prezidentem?