Putinova nabídka ignorována: Velitelské centrum NATO v Německu: Musíme udeřit první!

zprávy

Před zahájením ukrajinské „mírové konference“ ve Švýcarsku, která se již stala absurdní, protože Rusku je odmítána účast, stanovil ruský prezident Vladimir Putin podmínky pro příměří a mírová jednání .

Putinova nabídka ignorována: Velitelské centrum NATO v Německu: Musíme udeřit první!
US force na základně v Ramsteinu
16. června 2024 - 04:20

Vedoucím pracovníkům ruského ministerstva zahraničí řekl, že jeho země „okamžitě zastaví palbu a zahájí rozhovory“, pokud se Ukrajina stáhne z Doněcké, Luhanské, Chersonské a Záporožské oblasti a vzdá se členství v NATO. Ukrajina by navíc měla Rusku zcela předat oblasti částečně obsazené ruskou armádou.

Jakmile se návrhy dostaly na veřejnost, byly jednomyslně zamítnuty. Ukrajinský prezidentský poradce Mychajlo Podoljak na Twitteru tvrdil: „Není to nic nového, žádné skutečné mírové návrhy a žádná touha ukončit boje. Musíme přestat brát vážně ruské „návrhy“, které odporují zdravému rozumu.“

Ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba označil Putinovy komentáře za „absurdní". Jeho cílem je uvést mezinárodní společenství v omyl. Americký ministr obrany Lloyd Austin obvinil Putina, že chce Ukrajině „diktovat“ mír. Putin obsadil ukrajinské území v rozporu s mezinárodním právem a nemůže Ukrajině říkat, co má dělat, aby nalezla řešení. „Nechceme, aby se vůdce země jednoho dne probudil a rozhodl se vymazat sousedovy hranice a anektovat jeho území. Tohle není svět, ve kterém všichni chceme žít,“ prohlásil. A generální tajemník NATO Jens Stoltenberg Putinovy podmínky okamžitě odmítl. Nejde o „návrh míru“, ale „návrh na větší agresi, větší okupaci“.


Zcela pod palcem Zelenského šílenců

Ukrajina ze své strany trvá na úplném stažení ruských jednotek ze svého mezinárodně uznávaného území, včetně poloostrova Krym, který Rusko anektovalo v roce 2014, jako podmínku pro případná mírová jednání. To je samozřejmě naprosto směšné. Za prvé, Rusko na takový požadavek nikdy nepřistoupí – ani za Putinova možného nástupce – a za druhé nemá sebemenší vojenský důvod dobrovolně ustupovat byť jen o metr. Na tomto pozadí je již jasné, že událost ve Švýcarsku bude opět sloužit výhradně k ujištění Ukrajiny o neochvějné loajalitě NATO a k poskytnutí této nestabilní a zkorumpované kleptokracii novými šílenými penězi a stále novými zbraněmi. NATO je plně na cestě k válce.

Stoltenberg také oznámil, že velitelství pro plánovanou operaci NATO pro koordinaci dodávek zbraní a výcvikových aktivit pro ukrajinské ozbrojené síly bude umístěno ve stávajícím americkém zařízení ve Wiesbadenu a v logistických centrech v Polsku a Rumunsku. Scholz a Pistorius o to očividně zvlášť prosili. Z Wiesbadenu bude monitorován výcvik ukrajinských ozbrojených sil ve výcvikových zařízeních ve spojeneckých zemích a Ukrajina bude podporována plánováním a koordinací darů. „Řízení přesunů a oprav techniky podpoří dlouhodobý rozvoj ukrajinských ozbrojených sil,“ pokračoval Stoltenberg, který rovněž absurdně tvrdil, že „neudělá NATO stranou konfliktu“, ale „využije německou podporu. K posílení Ukrajiny při ochraně jejího práva na sebeobranu“.

Politici, kteří zapomněli na historii


Toto je však to pravé vyplachování očí. Protože NATO je samozřejmě již dlouho de facto válčící stranou, a to především pro zemi, která ani není jejím členem. Celá věc se už nedá racionálně vysvětlit. Člověk si stále více připomíná rok 1914, kdy se nesmyslná a sebeopilá Evropa potácela do světové války. Všechny lekce z té doby a ze studené války jsou prostě smeteny stranou. Lidé se chovají, jako by fakt, že Rusko je jaderná velmoc, byl zcela irelevantní a že k jaderné eskalaci nemůže nikdy dojít. Během studené války to byl prvořadý předpoklad všech strategických úvah. Současní politici, kteří jsou do značné míry neschopní a doslova zcela zapomínají na historii, se však chovají, jako by všechno věděli lépe než jejich předchůdci. Zřejmě si vážně představují, že mohou vést konvenční válku proti Rusku bez jakéhokoli myslitelného scénáře, kdy by se Kreml rozhodl použít svůj jaderný arzenál.

A v tom všem je opět na špici zcela sešlé Německo. Ministr obrany Boris Pistorius chce zemi „připravit na válku“ do roku 2029 a připravuje plány na znovuzavedení povinné vojenské služby, o které zasvěcení Bundeswehru vědí, že je zcela iluzorní, protože potřebné struktury nejsou ani vzdáleně zavedeny. Beznadějně nemocný Bundeswehr není ani schopen splnit svůj skutečný úkol bránit Německo.

Výraz šílenství

Frank Haun, šéf výrobce Leopard 2 KNDS, vysvětlil, že Německu zbývá jen asi 300 operačních bojových tanků. Proto často říká: „S tím ještě můžeme bránit Augsburg, ale Mnichov a Berlín už bránit nelze." Pistorius podepsal rámcovou smlouvu na 123 tanků Leopard s KNDS, ale zatím objednal pouze 18, „stejně jako Německo dodalo Ukrajině,“ pokračoval Haun. I to je výrazem šílenství, které má tuto zemi v područí. Pistorius, další amatérští stratégové a velká část médií zjevně skutečně věří, že jsou ve válce, a zdá se, že se těší na stále nové eskalace.

Německo hyne kvůli problémům, které jsou z velké části zapříčiněny politiky, a právě v této situaci se má stát baštou NATO – jako by již nebylo dostatečně odhaleno. Evropské velitelství amerických jednotek je v Ramsteinu v Porýní-Falcku, „Evropské velitelství Spojených států“ je ve Stuttgartu a vrchním velitelem všech operací NATO je vždy Američan. To také zajišťuje, že Německo by bylo primárním cílem ruského jaderného útoku. Vláda semaforů si nyní může tuto „zásluhu“ připnout na klopu.


(rp,prvnizpravy.cz,journalist,foto:arch.)


Anketa

Kdo by se podle Vás měl stát příštím americkým prezidentem?