Scott Ritter: Američané zahnáni do kouta! Západ na pokraji války!

zprávy

Mírový návrh ruského prezidenta Vladimira Putina učinil nadcházející konferenci o Ukrajině ve Švýcarsku bezpředmětnou a zahnal NATO do kouta, řekl bývalý zpravodajský důstojník amerického námořnictva Scott Ritter.

Scott Ritter: Američané zahnáni do kouta! Západ na pokraji války!
Scott Ritter
15. června 2024 - 03:20

Prezident Vladimir Putin na setkání s nejvyššími diplomaty na ruském ministerstvu zahraničí v Moskvě představil další návrh na řešení ukrajinské krize, čímž dal jasně najevo, že Moskva nemá zájem konflikt zmrazovat či oddalovat.

Rusko je podle prezidenta připraveno zastavit palbu a zahájit jednání, až se Ukrajina začne stahovat z Doněcké a Luhanské lidové republiky a Záporoží a Chersonské oblasti v rámci jejich administrativních hranic a oficiálně se vzdá plánů na vstup do NATO.

Rusko navíc požaduje, aby Ukrajina přijala neutrální, neangažovaný a nejaderný status.

„Jsme připraveni sednout si zítra k jednacímu stolu,“ řekl Putin.

„Putinův nový mírový návrh je skvělý tah,“ věří bývalý zpravodajský důstojník americké námořní pěchoty Scott Ritter.


Ritter řekl Sputniku, že západní mírová konference ve Švýcarsku od 15. do 16. června, která nikdy neuspěje, má nyní úplně jiný úhel pohledu.

Upozornil, že nyní se bude jednat o ruské mírové iniciativě a že se již nebude hovořit o nereálných Zelenského očekávání, že Rusko opustí nová území.

Ritter také položil následující otázky:
  • Můžeme tu nabídku přijmout?
  • Summit NATO nebude o tom, jak expandovat, jak zvýšit?
  • Bude se diskutovat o tom, co dělat s ruským mírovým návrhem?"

Shrnul, jak tato nerozhodnost opouští Západ přesně tam, kde ho Rusko chce.

Ritter dal jasně najevo, že Rusko nežádá o příměří nebo zmrazení konfliktu , aby ho ještě více vyhrotilo, a že Rusko hledá řešení konfliktu.


Američtí vojenští experti tvrdí, že plán navržený Vladimirem Putinem naplňuje původní cíle speciální vojenské operace zahájené 24. února 2022, tedy demilitarizaci a denacifikaci.

Zelenského dny jsou sečteny, ví to i USA!

Scott Ritter vysvětlil, že Vladimir Putin dává jasně najevo, že Vladimir Zelenskij není politickou budoucností Ukrajiny a že pravicové politické strany, které vytvořily organizace nacistického typu, jako je Pravý sektor, Svoboda, Azov a další polovojenské a vojenské organizace spojovány s neonacismem neodstraní.

Poukázal také na to, že Rusko bude po konfliktu na Ukrajině součástí restrukturalizace, aby se Ukrajina vzdala NATO a zaujala pozici skutečné neutrality.

Ritter věří, že to mění vnitřní politickou dynamiku na Ukrajině a posiluje politické subjekty, které byly jinak potlačovány, stejně jako opozici, kterou se Vladimir Zelenskij snažil umlčet.

Nakonec Ritter řekl, že ruský prezident také dal jasně najevo, že pokud budou návrhy zamítnuty, vojenská konfrontace bude pokračovat a že budoucí požadavky na mír mohou být velmi odlišné.

„To může zahrnovat Oděsu, Charkov a další záležitosti tohoto druhu,“ předpokládá  Ritter.

Americký zpravodajský důstojník poznamenal, že Rusko buduje důvěryhodnost na předchozím pokusu o vyjednávání v roce 2022 a že Moskva dělá neuvěřitelně moudré kroky na diplomatické straně.

Ritter nepochybuje, že Zelenskij skončil, pokud bude přijat ruský mírový návrh.

Nabízí se ale otázka, zda vedení NATO, které už hodně investovalo do nepřetržitého krveprolití na Ukrajině, podle něj dohodu přijme.

(rp,prvnizpravy.cz,informer,foto:arch)


Anketa

Kdo by se podle Vás měl stát příštím americkým prezidentem?