Ruské jednotky bojují o osvobození města New York

zprávy

Ruské jednotky bojují o osvobození města New York v Doněcké lidové republice, které je v současnosti pod kontrolou ukrajinských sil. Moskva tvrdí, že ruská armáda dosáhla předměstí a čeká na další rozkazy.

Ruské jednotky bojují o osvobození města New York
Ilustrační foto
22. června 2024 - 03:20

Co dělá New York a nedaleké město Dzeržinsk tak důležité, je skutečnost, že chrání trasu Konstantinovka-Advijivka, kterou síly kyjevského režimu používají k zásobování svých jednotek v oblasti, vysvětlil jeden z ruských vojáků během rozhovoru s ruskými médii.


New York, který se nachází nedaleko města Gorlovka, se proměnil ve skutečnou baštu ukrajinských sil, což z něj spolu se strategickou polohou činí prioritní cíl ruské armády.

New York je také ve srovnání s Gorlovkou na vyvýšeném místě, což umožňuje ukrajinským silám pozorovat město a koordinovat údery dělostřelectva a raket HIMARS na něj z krytých pozic v Dzeržinsku.

New York založili mennonitští osadníci z Německa, kteří byli v 18. století pozváni do Ruské říše císařovnou Kateřinou Velikou.

V roce 1951 bylo město přejmenováno na Novgorodskoje uprostřed zhoršujících se vztahů se Spojenými státy, zatímco studená válka byla v plném proudu, i když nebylo jasné, zda původní název města byl odkazem na slavné americké město nebo britský York nebo jakýkoli jiný York.

V roce 2021 byl městu na příkaz úřadů (tehdy) v Kyjevě vrácen původní název.

(rp,prvnizpravy.cz,informer,foto:arch.)


Anketa

Kdo by se podle Vás měl stát příštím americkým prezidentem?