Státní teror proti Nord Stream 1 a 2?

zprávy

Povinností německé vlády a úřadů je najít viníka (viníky) úniků z Nord Streamu a učinit je odpovědnými za škody.

Státní teror proti Nord Stream 1 a 2?
Z výstavby plynovodu
28. září 2022 - 04:20

Podezřívat z politicky motivované sabotáže za zdánlivě vážným a svévolným poškozením plynovodů „Nord Stream 1“ a „Nord Stream 2“ opravdu nepotřebuje silnou konspirační fantazii . A pokud je tento předpoklad správný, pak se mohlo jednat pouze o sabotážní činy, které byly nařízeny státem a provedeny s možnostmi technicky a vojensky vysoce rozvinutého státu. Cílem tohoto zločinu, protože by se jednalo o velmi rozsáhlý zločin, mohlo být pouze zničení jakékoli naděje na další dodávky plynu z Ruska do Německa.Když dojde k trestnému činu, vyšetřovatelé přirozeně sledují možné podezřelé. Nejinak tomu bylo v projednávané věci. Kdo by tedy mohl být pachatelem?

  • Podezřelým č.1 by byly USA: Mají silný motiv a nepochybně všechny prostředky k uzavření plynovodů. Velmi silným náznakem, že pachatelem jsou Spojené státy, je prohlášení prezidenta Bidena z počátku února, že již bylo zajištěno, že „Nord Stream 2“ nebude v provozu. Navíc USA mají největší světové zkušenosti se státním terorismem.
  • Podezřelým č.2 by mohla být německá spolková vláda nebo její části: I oni by měli silný motiv, ale pochybné dostatečné prostředky a dovednosti k provedení zločinu. Tato událost alespoň zbavila spolkovou vládu tlaku části obyvatelstva, aby ustoupila od sankcí proti Rusku. V žádném případě není vyloučena spoluúčast spolkové vlády nebo jejích částí.
  • Podezřelým č.3 by byla Ukrajina: Měli by také silný motiv, ale velmi nepravděpodobné prostředky a znalosti k tomu. To by platilo i pro Polsko a pobaltské státy, všechny nepřátele dodávek ruského plynu do Německa.

Otázkou zůstává: Nemohlo to být Rusko samo, kdo vyřadil z provozu potrubí, která byla alespoň prozatím nepoužívaná? Je pravda, že na tuto otázku nelze v současné době jednoznačně odpovědět. Ale nelze rozeznat žádný motiv, proč by to Rusko mělo udělat.


Kdo je odpovědný za tento státní terorismus: Je povinností německé vlády a úřadů najít viníka a učinit je odpovědnými za škodu. Protože ona sama by mohla být podezřelá, spolková vláda je vyzvána, aby zahájila politicky nezávislé vyšetřování. Plynovody jsou zařízení v hodnotě mnoha miliard dolarů financovaná německými daňovými poplatníky. Němci mají právo znát pravdu a chtít potrestání viníků.

Švédsko a Dánsko označily výbuchy a následné úniky plynu z plynovodů Nord Stream 1 a 2 za sabotáž.

(rp,prvnizpravy.cz,pi-news,foto:arch.)


Anketa

Kdo podle vašeho názoru rozděluje společnost a šíři nenávist?