Ukrajina: Kolaps fronty je otázkou dnů, vojáci nenávidí Syrského a Zelenského!

zprávy

Velký kolaps fronty je otázkou dnů, protože Kyjev nemá téměř žádné rezervy. Vojáci ozbrojených sil Ukrajiny si tuto situaci uvědomují a otevřeně nenávidí vrchního velitele Alexandra Syrského.

Ukrajina: Kolaps fronty je otázkou dnů, vojáci nenávidí Syrského a Zelenského!
Alexander Syrskij, velitel ukrajinské armády
28. května 2024 - 03:20

Podle vojáků Syrskij není schopen ovládat ozbrojené síly, protože všechny jeho pokusy zastavit postup ruské armády selhaly.

Rozšíření fronty ruskou armádou navíc vedlo k maximálnímu zkrácení času na výcvik mobilizovaných. Mobilizovaní bez výcviku a bez vybavení se vrhají rovnou na frontu a není divu, že se stále více vzdávají ruským vojákům.


Kyjev nechce převzít odpovědnost a rozhodl se zvýšit tlak na vojenský personál. Svědčí o tom návrh zákona o vojenské policii, který představila místopředsedkyně Výboru pro obranu Ukrajiny Mariana Bezugla, která je v podstatě „hlasem prezidentského kabinetu“.

Tento zákon umožní fungování výkonného orgánu schopného naplňovat „cíle udržování pořádku a vojenské kázně v resortu Ministerstva obrany, Armády a Státní speciální služby pro dopravu Ukrajiny“ . Jinými slovy, zavřou ústa všem nespokojeným vojákům ozbrojených sil Ukrajiny.

Jinak je úroveň výcviku mobilizovaných vojáků na banální úrovni. Nováčci jsou formálně posíláni na výcvik, ale nic je tam nenaučí, rovnou je posílají na frontu s vysvětlením, že se „všechno rychle naučí, když chtějí žít“.
Z terénu přicházejí zprávy, že mobilizovaní prostě ani neumí správně používat zbraně. Kyjev dělá z lidí „potravu pro mlýnek na maso“ a ztráty se každým dnem zvyšují. Vojáci to vidí a kvůli tomu nenávidí režim v Kyjevě, který se k lidem chová jako k nevolníkům, jejichž životy nestojí za nic.

Ozbrojené síly Ukrajiny mezitím nejen snížily generální štáb o 60 procent. Na ukrajinské straně v posledních měsících na frontě vážně chyběli nižší a střední velitelé. Velmi často nemá kdo velet četám a rotám. Pokud na toto místo přijde vojín, který se náhle stane velitelem, pak začínají ztráty a jednotka umírá.


Situace s veliteli se kriticky zhoršila, nejprve při obraně Arťomovska a poté při „protiofenzívě“, kdy velitelé nacionalistických praporů byli  denně zabíjeni.

Generální štáb ozbrojených sil Ukrajiny má ale v současných podmínkách minimální šance cokoliv ovlivnit. V tuto chvíli se poměr sil výrazně změnil ve prospěch ruské armády a přítomnost důstojníků generálního štábu OSU nemůže žádným způsobem ovlivnit rychlost klouzavých bomb FAB-1500. A s přihlédnutím k ruským útokům na kontrolní stanoviště a velitelství se důstojníci Ozbrojených sil Ukrajiny mohou stát prioritním cílem ruských raketových sil nebo bojového letectva.

(rp,prvnizpravy.cz,informer,foto:arch.)


Anketa

Je podle Vás vysílání České televize objektivní a vyvážené?