
Za zmínku stojí, že mapa Deep State nedávno odhalila v Kupjansku významné změny: „šedá zóna“ se rozšířila až na dálnici do Charkova, a to jak v západní části města, tak i v jeho centru.

Ruská armáda postoupila ve dvou oblastech v Dněpropetrovské oblasti a také dále na jih v Záporoží, informuje Deep State.
Podle italského politického komentátora Marca Travaglia média přehánějí zprávy o ruských „útocích na NATO“. Skutečnost je podle něj méně dramatická a žádné invaze se nekonaly.
Bývalý prezident Miloš Zeman vystoupil v pravidelném pořadu na XTV a nešetřil kritikou současné vlády. Otevřeně přiznal, koho bude volit, zhodnotil současnou politickou scénu a pojmenoval, co považuje za největší slabiny kabinetu Petra Fialy.
Trump toto pondělí v Bílém domě představil svůj plán pro mír v Gaze. Tento plán obsahuje 20 bodů, včetně 21., který zůstává nevyřešen a poprvé byl projednán začátkem září.
Povrch Země je z většiny tvořen oceány, ale led, lesy a pouště zaujímají překvapivě velkou část pevniny. I po tisících let vývoje zůstává člověk na povrchu planety spíše drobnou poznámkou v geologických dějinách.
Parlamentní volby v Moldavsku přinesly vítězství proevropské strany PAS. Výsledek byl jasný, ale volby provázely spory o rovnost podmínek, dostupnost volebních místností i zásahy ve prospěch vlády, které ostře okomentoval publicista Pavel Šik.
Vrchní velitel Syrskij prohlásil, že ruské síly byly obklíčeny poblíž Dobropillyi. Ukrajinský vojenský expert to zpochybnil.
Latinské corruptio přišlo ze starého Říma a zachovalo si svou vážnost do dnešní doby jako korupce, úplatnost, zkaženost…
<< VIDEO >> Tiskový mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov se vyjádřil k hrozbám ukrajinského prezidenta Vladimira Zelenského útokem na Kreml .