Po dobu těchto prací bude doprava v místě stavby vedena střídavě jedním jízdním pruhem. Ve všedních dnech v dopravních špičkách, tedy od 6 do 9 hodin a od 14 do 18 hodin, budou dopravu řídit pracovníci zhotovitelské firmy. Mimo tyto časy a o víkendech bude provoz řízen světelnou signalizací. Nejvýraznější změna se týká řidičů přijíždějících od Českého Krumlova. Ti již nebudou moci odbočit vlevo do areálu letiště na stávající křižovatce. Nově musí odbočit na letiště zhruba o 50 metrů dříve. Změna je pečlivě značena.
Naopak příjezd od Českých Budějovic zůstává beze změny. Na letiště bude možné odbočit stejně jako dosud vpravo na křižovatce za kasinem. Beze změny zůstává také výjezd z letišt
Stavba nového napojení letiště byla zahájena 23. února 2026. Jejím cílem je zajistit bezpečné a kapacitní dopravní napojení letiště na silnici I/3. Součástí projektu je rozšíření silnice I/3 o odbočovací pruhy v obou směrech, vybudování světelně řízené křižovatky, nové okružní křižovatky v areálu letiště, místní komunikace pro obsluhu okolní zástavby, přeložky inženýrských sítí, veřejné osvětlení, chodníky i cyklostezka. Stavební práce provádí společnost COLAS CZ a.s. Celkové náklady stavby činí 160 milionů korun. Dokončení je plánováno na listopad 2026.








