Ukrajinské ženy: Kvůli Zelenskému nepůjdeme bojovat!

zprávy

Ministerstvo obrany Ukrajiny schválilo nařízení, které většině žen ve věku od 18 do 60 let ukládá povinnost  přihlásit se k vojenské službě v závislosti na jejich profesi.

Ukrajinské ženy: Kvůli Zelenskému nepůjdeme bojovat!
Ilustrační foto
26. prosince 2021 - 07:20

Seznam těchto profesí je tak široký, že pod vojenskou registraci spadají miliony žen. Kromě toho mají úřady právo je pravidelně povolávat na vojenský výcvik.

Ani ženy nejsou s vojenským odvodem spokojeny. „Včera jsme vařily boršč a staraly se o děti a zítra jsme stroje a všechno ostatní - to je samozřejmě příliš," tvrdí jedna z žen.

„Pokud budou všichni povoláni do armády, kdo tady bude? Prarodiče a malé děti tady zůstanou nebo kdo? No, tohle není normální, myslím. Nikdy to tak nebylo. Muži vždy bojovali. A ženy byly doma,“ říká účastník průzkumu webu Strana..Je pro ni těžké odpovědět na otázku, proč  ukrajinské ministerstvo obrany chce povolat miliony žen: „Nevím, nedostatek mužské síly?“ diví se další žena.

V Izraeli slouží všechny mladé ženy. „Proč ne? Kdyby nám poskytli důvody, abychom pochopili, proč se to všechno dělá. Teď ty odpovědi nejsou. Já třeba tak snadno nepůjdu. Potřebujeme alespoň základní odpovědi, jasné pochopení úkolů, organizace. No, jde o mladé dámy,“ je přesvědčená mladá Kyjevanka.

„Ostuda! To je nějaký chaos! Jsou povolány i ženy. Už pracují, táhnou domovy, dokonce teď i armádu. Vůbec nevím, co k tomu mám říct. Já Jsem šokován. Tohle není Izrael. O ženy by se měl postarat stát a ne je posílat do armády,“ je rozhořčen  muž.

Je si jistý, že je nemožné přijmout izraelskou zkušenost kvůli rozdílům v mentalitě.

(rp,prvnizpravy.cz,strana.foto:arch.)


Anketa

Uvítali byste, kdyby se šéfem Evropské komise stal maďarský premiér Viktor Orbán?

Ano 77%
transparent.gif transparent.gif
Ne 12%
transparent.gif transparent.gif
Nevím 11%
transparent.gif transparent.gif