Petr Žantovský

novinář
[title]
Mgr. Petr Žantovský, Ph.D.

Vystudoval žurnalistiku, doktorát získal v oboru Teorie a historie žurnalistiky a médií, Působil v.deníku Práce a týdeníku  Reportér, deset let se věnoval nakladatelské činnosti, vedl nejprve nakladatelství Melantrich a poté Votobia. Je politickým a mediálním komentátorem Českého rozhlasu, a také majitelem hudebního Rádia Ethno. Už více než 10 let se věnuje i vysokoškolské výuce. Od r.2012 je prorektorem Akademie managementu a komunikace v Praze pro pedagogickou činnost

Vydal knihy rozhovorů s předními osobnostmi české politiky a kultury (mj. Eva Urbanová, Václav Klaus, Jan Potměšil, Miloš Zeman, Otakar Vávra a další), knihy analýz a komentářů (např. Dobře nám tak, V Síti, Obludiště, Dualog atd.),  a také monografie o české žurnalistice (Průvodce minovým polem české žurnalistiky, Média na pranýři, Hovory o médiích, Manipulace v médiích atd.).

[title]
KOMENTÁŘ

Petr Žantovský: Zrození antisemity

Jak se stal Adolf Hitler odpůrcem Židů? Petr Žantovský v jubilejním pokračování svých čtenářských výpisků rozkrývá pozoruhodně aktuálně paralely.

Před 4 dny
[title]
KOMENTÁŘ

Petr Žantovský: Woody Allen: Stručný, leč šikovný návod k občanské neposlušnosti

Woody Allen, vlastním jménem Allen Stewart Konigsberg, (* 30. listopadu 1935) je americký filmový režisér, scenárista, spisovatel, dramatik, amatérský klarinetista, herec a komik, čtyřnásobný držitel Oscara, který v uměleckém světě působí více než 50 let.

Před 11 dny
[title]
KOMENTÁŘ

Petr Žantovský: Joseph Goebbels v roce 1938 o Československu II.

Dnes se vracíme k deníkům Josepha Goebbelse z horkého roku 1938.

Před 16 dny
[title]
KOMENTÁŘ

Petr Žantovský: Joseph Goebbels v roce 1938 o Československu I.

Dr. Joseph Goebbels (1897 - 1945), německý nacistický politik a válečný zločinec.

Před 18 dny
[title]
KOMENTÁŘ

Petr Žantovský: Hitlerova odpověď Rooseveltovi

Jde o část projevu, proneseného Hitlerem v Říšském sněmu v Berlíně 28. dubna 1939. Mimo jiné obsahuje pozoruhodný Hitlerův výklad ohledně účelu Mnichovské dohody.

Před 25 dny
[title]
KOMENTÁŘ

Petr Žantovský: Výchova blbých

Petr Žantovský připomíná v komentáři knihu Paedagogika, sepsanou Josefem Šauerem z Augengburgu, profesorem na C.K. Českém ústavě ku vzdělání učitelek v Praze.

Před 28 dny
[title]
KOMENTÁŘ

Petr Žantovský: Židovský bolševismus podle Alfreda Rosenberga

K současné vlně antisemitismu připomíná Petr Žantovský text Alfreda Rosenberga, nacistického ideologa, který uvažoval o židovském bolševismu.

Před 32 dny
[title]
KOMENTÁŘ

Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy - Reportáž psaná na oprátce

Před pár dny, konkrétně 8. září, uplynulo přesně 80 let ode dne, kdy v berlínské věznici Plötzensee popravili českého novináře Julia Fučíka (1903-1943).

Před 46 dny
[title]
KOMENTÁŘ

Petr Žantovský: Sudetští Němci mají novou strategii

Eva Hahnová a Hans Henning Hahn jsou dva němečtí historici, kteří se soustavně už desítky let věnují problematice sudetských Němců ve všech historických i současných kontextech.

Před 74 dny

Anketa

Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano 67%
transparent.gif transparent.gif
Ne 16%
transparent.gif transparent.gif
Nevím 17%
transparent.gif transparent.gif