Radim Valenčík

vysokoškolský pedagog, ekonom, politik
[title]
Radim Valenčík (* 16. března 1953 Brno)
je český vysokoškolský učitel, ekonom a politik, po sametové revoluci československý poslanec Sněmovny lidu Federálního shromáždění za KSČM, od 90. let člen ČSSD.

V období let 1995-1999 vyučoval na Bankovní akademii v Praze. V roce 1996 založil elektronický časopis Marathon, který se specializuje na společenské vědy. Od roku 2006 je řešitelem projektu Grantové agentury České republiky Investování do sociálního kapitálu a efektivnost. K roku 2012 se uvádí jako proděkan Fakulty ekonomických studií Vysoké školy finanční a správní. Na této škole učí od roku 1999 jako vedoucí katedry ekonomie a zahraničních vztahů. V roce 1998 zde založil tradici pořádání konferencí na téma Lidský kapitál a investice do vzdělání. Zaměřuje se na mikroekonomii a teorie her. Napsal nebo byl spoluautorem několik knih a učebnic: Lidé, ještě máte rozum (1994), Lidský kapitál a kapitálový trh (2003), Mikroekonomie základní kurz a Mikroekonomie středně pokročilý kurz (2010). Je členem Institutu pro sociální a ekonomické analýzy ISEA.
[title]
KOMENTÁŘ

Radim Valenčík: Pár poznámek k výsledku voleb

1. Levicové strany (KSČM, ČSSD) propadly. Příčina? To, na co jsem se marně snažil několik let upozornit.

Před 718 dny
[title]
KOMENTÁŘ

Radim Valenčík: Bidenova vrbětická tečka? Ne. Vykřičník!

Ten, kdo čekal zmínku či náznak Bidenova stanoviska ke kauze VRBĚTICE, alespoň v rámci tiskovky či alespoň dotaz na toto téma, byl zklamán.

Před 833 dny
[title]
OTEVŘENÝ DOPIS

Radim Valenčík: Můj otevřený dopis ministryni Benešové

Dezinterpretace (nepravomocného) rozsudku některými našimi "demokraty" ve sporu, kterého jsem nebyl účastníkem a o jehož soudním projednávání jsem vůbec nevěděl, mě donutila napsat otevřený dopis ministryni spravedlnosti Mgr. Marii Benešové. Z jeho obsahu je zřejmé vše ostatní

Před 1326 dny
[title]
KOMENTÁŘ

Radim Valenčík: Kauza V. K. junior po týdnu

Uplynul už téměř týden od vyloučení Václava Klause juniora z ODS a téma je stále živé. Slovy klasika – k zbláznění živé. Co je toho příčinou?

Před 1649 dny
[title]
KOMENTÁŘ

Radim Valenčík: Jak číst výsledek sjezdu ČSSD

Od ČT 24 jsem si při komentování sjezdu ČSSD moc nesliboval. Ale takové prvoplánové cinknutí komentářů a takový diletantismus...

Před 2048 dny
[title]
KOMENTÁŘ

Radim Valenčík: Co přinesl první televizní duel

Čím je doba složitější a případně i konfliktnější, tím více je zapotřebí (z individuálního i společenského hlediska) používat rozum opřený o nashromážděné zkušenosti a vzdělání.

Před 2075 dny
[title]
KOMENTÁŘ

Radim Valenčík: Co volič chtěl a od starých stran nedostal

V těchto volbách chtěl volič slyšet pravdu. Pravdu o tom, co se děje a co dělat.

Před 2159 dny

Anketa

Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano 68%
transparent.gif transparent.gif
Ne 16%
transparent.gif transparent.gif
Nevím 16%
transparent.gif transparent.gif