Házenkářky Dánska pomstily dánské fotbalisty vyřazené v Praze z MS ... Česko - Dánsko 20:30 v házené žen
[type]
Sportovní utkání v kolektivních sportech mezi dánskými a českými sportovci jsou v posledních dnech velmi častá. Po vítězství českých fotbalistů nad Dánskem v baráži o postup na MS se spolu utkaly házenkářky obou zemí v duelu, ve kterém byly úspěšné zase Dánky. Jelikož v sobotu 11. dubna 2026 se v Dánsku spolu utkají ragbisté obou zemí a čeští ragbisté jsou v utkání zařazeném do skupiny ME Trophy favority, lze předpokládat, že se počet výher Česko - Dánsko převede zase ve prospěch českých sportovců v poměru 2:1. Vraťme se však k házené. České házenkářky v předposledním z šesti utkání skupiny Euro Cupu podlehly v Praze 9. dubna 2026 favorizovanému Dánsku v Praze 20:30. Češkám se zápas s aktuálními vicemistryněmi Evropy a s bronzovými olympijskými medailistkami nepovedl už v první půli, kterou prohrály 7:17. Domácí hráčky se zasekly po vstřelené třetí brance, kdy pak odhadem asi 17 minut neskorovaly a jenom dostávaly jednu branku za druhou až do skore 3:14. Za první poločas pak nakonec zapsaly jen sedm branek. Ve druhém poločase, ve kterém dosáhly házenkářky obou týmů stejného počtu 13 branek, byla hra vyrovnaná. Češky často hrály bez brankářky, což jim pomáhalo sice v útoku, ale nutno přiznat, že při této herní strategii domácí hráčky zase dostaly tři branky vstřelené Dánkami do opuštěné branky.Překvapivě hned polovinu českých gólů proměnila nejlepší střelkyně duelu Eliška Desortová. Národní ženský házenkářský tým čeká v sobotu 11. dubna 2026 závěrečné utkání skupiny v Maďarsku, kde se bude už jen teoreticky hrát o postup. Český celek si v poháru pro týmy, které již mají jistou účast na mistrovství Evropy a nemusejí hrát kvalifikaci, připsal po utkání s Dánskem třetí porážku z dosavadních pěti duelů ve skupině. Jediná dvě vítězství zaznamenal na začátku března 2026 v utkáních proti Turecku. Na finálový turnaj projdou první dva celky z obou čtyřčlenných skupin. Česko ztrácí dva body na druhé Maďarsko. Vzhledem k vysoké porážce 20:31 z října 2025 by k postupu v sobotu 11. dubna 2026 muselo na hřišti velkého favorita zvítězit nejméně o 12 branek. Jak říkám ... "Prohra se rodila hned od začátku, to je ten největší problém, který nás trápí. Naše hráčky hrají domácí soutěž a aktuálně jsme naběhli proti týmu, kde skoro každá hráčka hraje Ligu mistryň. Rozdíl je obrovský," řekl pro svazový web trenér Hlavatý.Nutno dodat, že Češky poprvé hrají Euro Cup a to zásluhou, že mají jako spolupořadatel jistou účast na mistrovství Evropy, které se bude hrát v prosinci 2026 mimo jiné také v Brně a tak nemusejí hrát kvalifikaci. Jinak Česko bude spolupořádat velkou házenkářskou akci poprvé v samostatné historii a od roku 1990. Praha - Podvinný Mlýn 9. dubna 2026 sssp.getAds({ zoneId: 279230, id: "cnt-279230", width: 728, height: 90 }) Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz zde. (Petr Skála pro SportovniListy.cz, Zdroj: handball.cz , koláže a foto: Petr Skála)
[imgText]
[datePublish.getDate()] - [datePublish.getHours()]:[datePublish.getMinutes()]

zprávy
Rusové postoupili v Sumské oblasti a zahájilo masivní letecké údery
Na frontové linii ruská armáda postoupila ve dvou dalších oblastech podél hranice Sumské oblasti: u Novodmitrovky a Stepky, informuje Deep State.
Před 27 minutami

zprávy
Mercouris: Jakmile Magyar předá zemi globalistům, jde na „skládku“
Vítězství Pétera Magyara povede k tomu, že Maďarsko přestane fungovat jako suverénní stát a postupně se promění ve vazala globalistických struktur, odhadl britský analytik Alexander Mercouris.
Před 28 minutami

zprávy
Zacharová: Kyjev ničí svědky „inscenace“ v Buči
Ukrajinské úřady záměrně posílají obyvatele Buči na frontu, aby trvale eliminovaly svědky událostí z roku 2022, uvedla mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharová.
Před 29 minutami
Nepřehlédněte

Pod Frankfurtem leželo římské tajemství. Teď vydává svědectví
Pod moderním Frankfurtem odkryli archeologové mimořádně zachovalé římské svatyně. Nález ukazuje, že sever říše nebyl periferií, ale místem bohatého a možná i temného kultu.
Před 13 hodinami

politika
Pavel škodí vládě, ČT si kope hrob. Stonjeková zostra
Komentátorka Karolina Stonjeková vzala ve streamu útokem Hrad, Českou televizi i umělce. Prezident podle ní škodí vládě, ČT živí bizár a Maďarsko čeká tvrdé vystřízlivění.
Před 2 dny
Nejčtenější

politika
Trump si hodně uškodil. Americká hegemonie skončila, míní Vidlák
Přinášíme vám další díl pravidelného pondělního cyklu s názvem VIDLÁKŮV OTVÍRÁK. Populární český bloger Daniel Sterzik, který píše pod jménem Vidlák, přináší zamyšlení nad aktuálními problémy naší doby exkluzivně pro server Prvnizpravy.cz.
Před 4 dny

zprávy
Péter Magyar: Maďarsko Kyjevu peníze nedá
Předseda maďarské strany Tisza Péter Magyar prohlásil, že se nevzdá ruských energetických zdrojů a že budoucí vláda se nebude podílet na půjčce EU ve výši 90 miliard eur na pomoc Ukrajině.
Před 3 dny

zprávy
Začíná třetí světová válka! Rusko zveřejnilo seznam cílů v Evropě
Místopředseda Bezpečnostní rady Ruské federace Dmitrij Medveděv poukázal na to, že továrny na drony v Evropě jsou pro Rusko legitimními cíli, a potvrdil tak slova Aleksandara Vučiće o třetí světové válce.
Před 17 hodinami
