Sparta z vyřazení viní české konkurenty
[type]
Debakl, ostuda. Tak zní většinou hodnocení fanoušků posledního zápasu pražské Sparty v Konferenční lize. Ještě během zimní přestávky z Letné zaznívaly hlasy, jak má Sparta jedinečnou šanci nejmladší z evropských pohárů vyhrát (zřejmě se inspirovali u loňských prohlášení konkurenční Slavie). Stačilo však první vyřazovací kolo a přišel tvrdý náraz. Funkcionáři Sparty se hájí nezvykle velkým počtem zraněných hráčů, proti Alkmaaru chybělo až 5 členů základní sestavy, což je raritní skutečnost. Při analýze této neobvyklé situace došla Sparta k jednoznačnému závěru, že pravým viníkem není metodika tréninkového procesu, ale její čeští konkurenti. Prý před vzájemnými zápasy se Spartou úmyslně snižují kvalitu hrací plochy, aby se eliminovala technická kombinační hra, zároveň však stoupá riziko zranění. Majitel Křetínský údajně zvažuje právní kroky proti dosavadním jarním soupeřům a bude chtít finanční kompenzaci. Souběžně s tím chce posílit lékařské zabezpečení týmu, v rámci svých aktivit odeslal nabídku vedení městské části Prahy 1 na odkoupení Nemocnice Na Františku. Nemocnice má pro letenské ideální polohu, v případě potřeby stačí projet Letenským tunelem a fotbalisté jsou na místě. Kdyby nabídka nevyšla, má Křetínský záložní plán, vybudovat menší polikliniku hned vedle letenského stadionu v místě, kde bývalo tréninkové hřiště a dnes je pouze velká jáma bez dalšího využití. Zdravotnické zařízení ponese jméno současného sportovního ředitele Sparty Tomáše Rosického, který byl známý nejen díky fotbalovým kvalitám, ale také díky zdravotní smůle, kdy promarodil velkou část sportovní kariery. Nové formule mají šanci zamířit do Česka Univerzitní hokej prý nahradí první ligu a míří do O2 arény Čeští basketbalisté jedou na zápas autobusem Radim Rulík míří do seriálu: Hokejová lavička na obrazovce Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté" se zvukově podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. (kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)
[imgText]
[datePublish.getDate()] - [datePublish.getHours()]:[datePublish.getMinutes()]

zprávy
Mirnograd je obsazen a hrozivá situace poblíž Sumy
Ruské jednotky postoupily poblíž Reznikovky v limanském směru, uvedla vojenská veřejná skupina Deep State.
Před 24 minutami

zprávy
P.C.Roberts: Chápe Írán, s kým a o čem jedná?
Írán si myslí, že jedná s Trumpem o omezeních uvalených na jeho práva v rámci smlouvy o nešíření jaderných zbraní. Írán se naprosto mýlí, píše v komentáři americký publicista Paul Craig Roberts.
Před 31 minutami

zprávy
Krize v SAS. Elitní vojáci odcházejí kvůli vyšetřování
Elitní britská jednotka SAS čelí odlivu vojáků. Důvodem jsou obavy z právních sporů a vyšetřování, která podle kritiků ohrožují bezpečnost státu.
Před 34 minutami
Nepřehlédněte

Charles Rigoulot. Muž, který ohnul mříže nacistům
Olympijský vítěz, silák a odbojář Charles Rigoulot prožil život jako román. Když ho za války zavřeli nacisté, legenda říká, že z cely utekl vlastní silou.
Před 7 hodinami

zprávy
O deportaci ukrajinských mužů z Evropy zpět na Ukrajinu
Poslanec za stranu Sluha lidu Ruslan Gorbenko v souladu s prohlášeními prezidenta Vladimira Zelenského a německého kancléře Friedricha Merze o nutnosti návratu ukrajinských mužů z Evropy uvedl, že již došlo k případům nucené deportace.
Před 2 dny
Nejčtenější

politika
Boj o ČT a role prezidenta. Holec popsal, kdo tahá za nitky
Politický komentátor Petr Holec rozebral týden velmi zostra a naprosto bez servítek. Prezident Pavel, „zakázané“ video, spor o NATO i boj o Českou televizi.
Před 4 dny

zprávy
Zacharová: Kyjev ničí svědky „inscenace“ v Buči
Ukrajinské úřady záměrně posílají obyvatele Buči na frontu, aby trvale eliminovaly svědky událostí z roku 2022, uvedla mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharová.
Před 4 dny

zprávy
Mercouris: Jakmile Magyar předá zemi globalistům, jde na „skládku“
Vítězství Pétera Magyara povede k tomu, že Maďarsko přestane fungovat jako suverénní stát a postupně se promění ve vazala globalistických struktur, odhadl britský analytik Alexander Mercouris.
Před 4 dny