Martin Kupka: Chaos v dopravě musí skončit. Šmírování řidičů odmítáme

KOMENTÁŘ

Chaos, nekompetentnost, nezvládání klíčových problémů a matení veřejnosti. Takové je podle občanských demokratů ministerstvo dopravy pod vedením hnutí ANO.

4. února 2020 - 07:00
Za velmi znepokojivé považuje ODS také zjištění, že elektronická dálniční známka mohla být jen krycím manévrem pro masivní sledování občanů.

„Typické ANO na ministerstvu dopravy! Nejdřív slib jedniček s nulovou sazbou mýta, nakonec pěkně naplno! Pak pokus o e-shop a distribuci dálničních známek za téměř miliardu a nakonec zrušení tendru na mýtného auditora, který samo vypsalo. Jak to bylo? Jsme schopný národ, jen nás řídí nemehla? Nemehla z ANO?“ říká poslanec ODS Stanislav Blaha.

„Se znepokojením jsem zaznamenal dnešní informace webu Seznam Zprávy o tom, co mělo být skutečným účelem systému elektronických dálničních známek. Jestli je pravda, co web uvádí, je to zcela zjevně pokus přiblížit fungování státních informačních systémů směrem k Velkému bratru v čínském stylu. Zdá se být nemožné, že by o těchto skutečnostech nebyl informován předseda vlády Andrej Babiš. A pak by se v jiném světle – jako pokus odvést pozornost od šmírovacího pozadí celé kauzy – jevilo i ono rychlé odvolání ministra Kremlíka kvůli údajnému předražení zakázky a teatrální vyvolání diskuse o sloučení ministerstva dopravy s ministerstvem průmyslu a obchodu a později o jejich současném vedení jedním ministrem. Proto se premiéra Babiše ptáme, jestli o této utajované funkci věděl. A jestli ano, zda s tímto šmírovacím systémem zaměřeným nikoli na zločince, ale na všechny občany ČR souhlasil? A pokud s ním nesouhlasil, protože hájil zájmy občanů, jak je možné, že se tato funkce v systému objevila? Řídí ještě vláda tajné služby, nebo tajné služby řídí vládu?“ uvedl Martin Kupka, místopředseda ODS.
Anketa

Měla by být Markéta Pekarová Adamová odvolána z funkce předsedkyně Sněmovny?

Ano 44%
transparent.gif transparent.gif
Ne 18%
transparent.gif transparent.gif
Je mi to jedno 38%
transparent.gif transparent.gif