Karel Petřík: Demonstrace v tempu: „Do půlnoci objednáš, do rána to máš“ Rajchl neumí

KOMENTÁŘ

Je škoda, že národ, co dal světu Komenského, není sto pochopit, že účast na PRVNÍM LIDOVÉM HLASOVÁNÍ organizovaném J.Rajchlem o nepodpoře vládě může mít stejný dopad jako úspěšná stávka na Letné.

9. listopadu 2023 - 07:00

Už při účasti dvou set tisíc přihlášených v listopadu, což není zdaleka počet občanů, které vláda svou prací významně ohrozila, by bylo jasné, že se v březnu Letná zaplní. Přitom nehrozí nebezpečí, jako při svolání demonstrace třeba v listopadu nebo prosinci, že ji rozežene liják nebo vánice. Prosím ty, co J. Rajchlovi vyčítají, že nám nabízí pozdější termíny a dokonce, že nevyhlásí stávku, ani tu generální, obraťte se na DATART nebo ALZU – a je to.


Nechápu, co nositelům jasných představ o tom, jak, kdy a kde se má co konat a stát, aby se zabránilo nevídanému státnímu průšvihu brání, aby se účastnili všech akcí proti vládě pořádaných kýmkoli, a současně se zapojili do lidového hlasování pořádaného J.R. pro případ, že se do té doby nepodaří vládu odejít. Proč nechcete připravovat PLÁN B?! Pravdou je, že úspěchy valící se na vládu jeden za druhým ji nakonec možná zavalí, ale plán B se vždy hodí.Vládní výjezdy mi připomínají dvorek Ládi Menšíka kde, jak říkal, ať se vykročilo na kteroukoli stranu, vždy se šláplo do slepičince. To nemůže být náhoda. Naše zahraniční politika předvádí i pro své občany těžko pochopitelné proměny, když například náš ministr zahraničí známý svou přízní k Palestincům, je prvním politikem z EU, který dorazil do Izraele, aby se za něj postavil. Není divu, že se s naší vládou nechtějí bavit už ani v Africe.

Naše vláda se v cizině stále za někoho odhodlaně staví, ale doma za ní už stojí jen ti, kterým sype. Bohužel se ti, co už za ní nestojí, nedokáží postavit ani proti ní – zatím.

Karel PetříkAnketa

Měla by se podle vás stát Ukrajina členem NATO?

Ano 17%
transparent.gif transparent.gif
Ne 66%
transparent.gif transparent.gif
Nevím 17%
transparent.gif transparent.gif