Karel Petřík: Naše nové šťastné zítřky

KOMENTÁŘ

Máme asi tu čest být mezi prvními účastníky dalšího pokusu o šťastné zítřky.

25. února 2024 - 07:00

Nevím kolikátý pokus to je, ale vzhledem k dosažené technické úrovni, půjde možná o pokus poslední. Prvním krokem k trvalému štěstí je zbavit drtivou většinu populace starosti o majetek. Myslím, že evropští zemědělci jsou k tomu na nejlepší cestě a je úplně jedno, zda malí nebo velcí. Všechny systém postupně přinutí prodat svá pole korporacím, bankám a dalším vybraným subjektům určeným kumulovat majetek a tedy moc. U nás budeme překvapeni tím, že nám půda nepatří stejně, jako jsme s překvapením zjistili, že naši vodu nám prodávají Francouzi. Snahu udolat evropské zemědělce jako společenskou skupinu EU přehnala, a patrně nečekaně vyvolala současně v mnoha zemích odpor. Pokud bude zlomen, přijde na řadu další skupina občanů, pro které se vytvoří nesplnitelný systém povinností a přijdou o své domy, chalupy, zahrady a třeba i byty. Vytvářením libovolných povinností získají tak sami sebou vyvolení vládci co se jim zamane.


Tak bude skupina za skupinou zachráněna od starostí o majetek. Dokonce i ti kteří proces pomáhali realizovat, nebránili se nebo se tvářili, že se jich to netýká. Pole budou obdělávat inteligentní stroje. Dostatek nebo nedostatek potravin bude řízen podle představ Velkých TO. Emoce budou z obrazovek moderovat virtuální bezpohlavní figurky. Ministerstvo pravdy a lásky bude likvidovat každou nelásku proti. Jen místo chlastání ginu podle Orwella, se budou brát drogy. Zbude jen vybrat konečné řešení – co se všemi těmi zbytečnými lidmi. Stále je tu také možnost, že se z popsaného nestane nic, protože se podaří rozpoutat válku. Tedy skutečnou válku.

Jako poslední jsem nechal své zbožné přání, aby evropské země, které nemají za sebou naši čtyřicetiletou zkušenost, pochopily hrozbu, a zvrátily procesy vedoucí je do totality. Možná, a velmi bych si to přál, je revolta farmářů bodem zvratu. Naše zkušenost z doby po únoru 1948 se dnes projevuje spíš zmatkem. Naši vnuci se chystají vykročit stejným směrem, jen pod jiným velením, zas k šťastným zítřkům. Ti ostatní vynalézají stále nové a nové strany.  Hrozí nám, že počet propadlých hlasů ve volbách poroste. A nové šťastné zítřky se vrací.

Karel PetříkAnketa

Ohrožuje podle vás nový migrační pakt bezpečnost naší republiky?

Ano 72%
transparent.gif transparent.gif
Ne 14%
transparent.gif transparent.gif
Nevím 14%
transparent.gif transparent.gif