Svátek má: Brigita

Komentáře

Lubomír Zaorálek

ministr zahraničí

Nečas s Kalouskem justiční mafii potřebují

Nečas ani Kalousek nám dnes pravdu neřeknou. Ti oba do televize bezostyšně lžou. Ale nakonec není tak těžké pochopit, oč jim kráčí.


Stačí si přečíst rozhovor Nečase v dnešním Dnes, kde poměrně jasně odpovídá na to, co si myslí o Lence Bradáčové jako možné šéfce Vrchního státního zastupitelství. Přirovnává ji k Marii Benešové, o které říká , že byla „stranickou prokurátorkou“, která perzekvovala členy ODS. To je další lež. Připomenu, že paní Benešová tehdy dostala před soud a do vězení dokonce i sociálně demokratického ministra Ivoše Svobodu. Jsem hluboce přesvědčen, že ve své funkci vždy postupovala podle zákona a práva. Nejspíš právě tohle na ní premiéru Nečasovi nejvíce vadí. Teprve po jejím odchodu se poměry začaly výrazně měnit. M.Benešová přišla s označením „justiční mafie“, což některé potrefené dopálilo tak, že ji žalovali a dostali před soud. Nicméně na tom, že toto označení bylo přesné a pravdivé, nikdo nic nezmění. Justiční mafie přinesla praxi ohýbání práva kvůli ochraně VIP osobností. Nejlépe to vyjádřil jeden z členů této pochybné struktury místopředseda Nejvyššího soudu Kučera: „Když jde o stabilitu vlády, musí jít spravedlnost stranou“.

Není divu, že veřejnost dnes kvůli tomu, co se děje kolem Vlasty Parkanové a ministra Pospíšila, široce protestuje. Nečas s Kalouskem totiž nedělají nic jiného, že veřejnosti vyhrožují. Jakoby říkali: Koho si chceme ochránit před stíháním a soudem, toho si prostě ochráníme. Koho chceme stíhat a zavřít, toho zavřeme.“

Dnes opět dochází ke sbližování justiční mafie se současnými členy vlády. Čteme, že prominentní člen této mafie Pavel Němec měl v kabinetu premiéra při přijetí přednost před ministrem Jiřím Pospíšilem, který musel naopak v předsíni čekat. Proslýchá se, že současný premiér dále komunikuje s paní Veseckou, která se čile pohybuje mezi podnikateli, jimž v minulosti pomohla tím, že zabránila jejich trestnímu stíhání. Vypadá to, že cesta k návratu těchto lidí do justice a politiky je zase volná.

Nenechme se mýlit vystoupením min.Kalouska, ve kterém pléduje za jmenování Lenky Bradáčové vrchní státní zástupkyní v Praze. Pamatuji si, jak před léty podobně plédoval za Marii Benešovou. Nestálo ho to nic, vypadalo to pěkně a samozřejmě to nic neovlivnilo.
Lubomír Zaorálek