Svátek má: Xenie

Komentáře

Tomio Okamura

poslanec PČR (Svoboda a přímá demokracie)

Nepodporujeme návrh státního rozpočtu předložený A.Babišem

Usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie

1. Hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura odsuzuje znevážení státního svátku 28. října. Jde o politicky motivovaný útok proti přímo zvolenému prezidentovi a jeho cílem je oslabení pozice prezidenta a jde fakticky o začátek volební kampaně. Cílem této kampaně je dosadit na místo prezidenta kandidáta, který nebude hájit suverénní a samostatnou českou politiku. Odmítáme výzvy samozvaných elitářů, kteří nás chtějí poučovat o svobodě a demokracii.  

2.Hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura nepodporuje návrh státního rozpočtu předložený ministrem financí Andrejem Babišem. Je naprosto nelogické, aby rozpočet v době hospodářského růstu měl deficit ve výši 60 miliard korun. Je na místě logická otázka, jak jdou dohromady tvrzení Andreje Babiše o vyrovnaném či dokonce přebytkovém rozpočtu za rok 2016 s navrženým deficitem pro rok 2017. Hnutí SPD nevidí žádný důvod k zadlužování země v roce 2017. Požadujeme v době hospodářského růstu vyrovnaný státní rozpočet, který nebude zadlužovat naše děti.

3.Hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura podporuje odpor Belgičanů ke smlouvě CETA mezi Evropskou unií a Kanadou. Obavy Belgičanů, že jejich národní ekonomika bude plně podřízená nadnárodním korporacím, jsou zcela oprávněné. Je příznačné, že současná česká vláda žádné připomínky k současné podobě úmluvy nevznesla. Důvod je jednoduchý: Česká vláda reprezentuje zájmy velkých korporací a ničí zájmy živnostníků, malého a středního podnikání.

4.Předsednictvo hnutí SPD – Tomio Okamura konstatuje, že nezvolení Ruska a zvolení Saúdské Arábie do rady OSN pro lidská práva je součásti politické podpory radikálnímu islámu ze strany současného vedení USA a EU. Režim v Saúdské Arábii je představitelem radikálního politického islámu neslučitelného s lidskými právy a demokracií. Hnutí SPD považuje tuto zahraniční politiku EU za odporující zájmům České republiky a českého národa a žádá referendum o vystoupení z EU.

Tomio Okamura