Tomio Okamura: Potraviny rapidně zdražují. Musíme obnovit potravinovou soběstačnost

KOMENTÁŘ

Potravinová soběstačnost je minulostí, vzato v celkovém finančním vyjádření jsme soběstační asi z 65 %. Brambor a ovoce dovážíme ročně kolem 25 %, zeleniny 65 %.

22. dubna 2020 - 07:00
V roce 1990 jsme pěstovali brambory na ploše 109 tisíc hektarů, rok 2017 říká, že je to už necelá čtvrtina, tedy 23 418 hektarů. Například cena květáku se aktuálně na volném trhu pohybuje v rozmezí 80 až 100 korun! Podobné je to u papriky. Vepřové v březnu meziročně zdražilo o 22,1 %. Hnutí SPD v této souvislosti zastává názor, že řešením je podpora infrastruktury našeho venkova a našich českých zemědělců a ochrana klíčových komodit.

Zemědělská politika musí být znovu pod kontrolou našeho státu a hnutí SPD bude podporovat potravinovou soběstačnost našeho státu v nejzákladnějších komoditách, abychom byli připraveni na výživu obyvatelstva ČR pro případ války, epidemie, ekonomické či migrační krize. A musíme tak činit i navzdory EU.

Stejně tak budeme podporovat obnovu našeho venkova, aby tam lidé zase chtěli žít. Tato pandemie odhalila, že globalismus s Evropskou unií naprosto selhal a že je nutné obnovit potravinově, hospodářsky a vůbec všestranně soběstačné národní státy. Řešením je referendum o vystoupení z EU! To je program SPD.

Tomio Okamura


Anketa

Ohrožuje podle vás nový migrační pakt bezpečnost naší republiky?

Ano 72%
transparent.gif transparent.gif
Ne 14%
transparent.gif transparent.gif
Nevím 14%
transparent.gif transparent.gif