Svátek má: Milan

Komentáře

Kateřina Konečná

europoslankyně (KSČM)

Stanovisko k volbě nové Evropské komise

"Vždy je velmi zajímavé sledovat, jaké relativně neznámé jméno vytáhnou představitelé evropských vlád po volbách do Evropského parlamentu na přední funkce v EU.


Evropská rada se rozhodla, že do čela Evropské komise sice nechce hlavního kandidáta lidovecké frakce a zástupce německé pravice Webera, ale chce zástupkyni lidovecké frakce a německé pravice von der Leyen.

Já jsem Ursulu von der Leyenovou do funkce předsedkyně Evropské komise nepodpořila, jelikož odmítám samotné rozhodnutí Evropské rady, které se neslo v duchu „vše při starém" a do značné míry ignorovalo výsledek evropských voleb.Nemohla jsem tedy podpořit ani její Komisi, která se v rámci slyšení v Evropském parlamentu chovala často velmi arogantně a u jednotlivých kandidátů se objevily nejrůznější problémy (např. střety zájmů). Často se nemohu ztotožnit ani s agendou Komise a to zejména v oblasti snah o vytvoření jednotné evropské armády a investování do zbrojení.

Věřím, že již bylo dost vlád lidovců a sociálních demokratů, které vedly země EU a samotnou EU z jedné krize do druhé. Volbu přímo voleného Evropského parlamentu respektuji, ale nemohu se s ní osobně ztotožnit‼️"

Kateřina Konečná