Kateřina Konečná

předsedkyně KSČM
[title]
Narodila jsem se v okrese, který se nachází na jihu severomoravského kraje, v okrese Nový Jičín. Své dětství jsem prožila ve vesnici náležící tomuto okresu a rozprostírající se pod zříceninou středověkého hradu, jehož název nese dodnes - v obci Starý Jičín.

Do první třídy základní školy ve Starém Jičíně jsem nastoupila v roce 1987. Základní školu jsem úspěšně dokončila v r. 1995. V témž roce jsem nastoupila na Gymnázium v Novém Jičíně, které jsem ukončila maturitou v roce 1999. Po absolvování této "zkoušky života" jsem si podala přihlášku na ekonomicko správní fakultu Masarykovy univerzity v Brně, obor Národní hospodářství, specializace hospodářská politika, kde jsem poté složila úspěšně přijímací zkoušky a od září 1999 zde nastoupila. Po zvolení poslankyní Parlamentu České republiky v roce 2001 jsem přestoupila na kombinované studium na této fakultě, obor veřejná ekonomie a správa. Toto studium jsem v červenci roku 2003 zakončila závěrečnou zkouškou a získala tak titul bakalář. V roce 2009 jsem dokončila studium na pražské Vysoké škole finanční a správní a získala titul inženýr.

Po svém nástupu do funkce poslance Parlamentu České republiky v roce 2002 jsem byla delegována do výboru zahraničního. Současně jsem se stala členkou podvýboru pro mládež a místopředsedkyní podvýboru pro vnější prezentaci České republiky v zahraničí. Aktivně se při své práci v Parlamentu České republiky tedy věnuji zahraničně-politickým otázkám a otázkám, které se týkají mládeže a problematiky mladých rodin. Zároveň jsem členem delegace Středoevropské iniciativy, která se schází několikrát ročně a řeší otázky přistoupení a zároveň začlenění zemí, které sdružuje do Evropské unie.

Na jaře roku 2003 jsem byla delegována, jedna ze sedmnácti poslanců Parlamentu České republiky, jako pozorovatelka do Evropského parlamentu, kde pracuji ve výboru pro sociální politiku a zaměstnanost. V Evropském Parlamentu je KSČM zařazena do frakce Evropské sjednocené levice/ Severské levice.

Ovládám hovorově anglický a německý jazyk.

Mezi mé záliby patří především divadlo, hudba a výtvarné umění.

V roce 2006 jsem byla zvolena podruhé poslankyní Parlamentu ČR.
 
V letech 2002 až 2014 poslankyně Parlamentu ČR za Moravskoslezský kraj, členka KSČM, kde vykonává funkci stínové ministryně pro resort evropské politiky a EU. Od poloviny roku 2014 je poslankyní Evropského parlamentu, v dubnu 2018 se stala místopředsedkyní KSČM.  Od října 2021 je předsedkyní strany.

 
[title]
KOMENTÁŘ

Kateřina Konečná: K prezidentské volbě

Andrej Babiš: komentátory i průzkumy značně podhodnocován (některými byl řazen až na 3. místo.

Před 546 dny
[title]
KOMENTÁŘ

Kateřina Konečná: Odbory by už neměly přešlapovat na místě.Protesty jsou nevyhnutelné!

Největší odborová centrála ČMKOS ohlásila termín a místo manifestačního mítinku.

Před 699 dny
[title]
KOMENTÁŘ

Kateřina Konečná: Nechuť české vlády pomáhat občanům je ohromující. I v evropském měřítku!

Je nejvyšší čas začít konečně efektivně řešit narůstající životní náklady.

Před 715 dny
[title]
KOMENTÁŘ

Kateřina Konečná: Lobbing aneb Nová úloha předsedy Ústavního soudu?

V České republice se v poslední době stává neblahou tradicí, že u největších mravokárců, ochránců těch správných hodnot a samozvaných obránců demokracie se často ukáže,...

Před 757 dny
[title]
KOMENTÁŘ

Kateřina Konečná: Budiž světlo, budiž tma, budiž…(ničemové)

Ve čtvrtek 2. června dopoledne postihl část Prahy výpadek elektrického proudu.

Před 767 dny
[title]
OTEVŘENÝ DOPIS

Kateřina Konečná: Pane premiére, ministryně a ministři,

Před 771 dny
[title]
KOMENTÁŘ

Kateřina Konečná: Kdo koho kdy osvobodil

Československo bylo osvobozeno 9. května, ale střílelo se ještě 11. května.

Před 794 dny
[title]
KOMENTÁŘ

Kateřina Konečná: Nebudeme už ukládat peníze do bank?

Musím říct, že jsem s velkým údivem četla příspěvek v Lidových novinách v pondělí 7. března od právníka, pedagoga a dlouholetého kandidáta za ČSSD Petra Kolmana s titulkem “Výběr banky není výběr zubní pasty”.

Před 856 dny
[title]
KOMENTÁŘ

Kateřina Konečná: Ministr pokrytec

Jakou sebedůvěru asi má pan Jurečka, když si po ministerstvu zemědělství troufá zvládnout ministerstvo práce a sociálních věcí. Jedná se o dvě zcela odlišné oblasti.

Před 871 dny

Anketa

Je podle Vás vysílání České televize objektivní a vyvážené?