Svátek má: Michal

Komentáře

Tomio Okamura

poslanec PČR (Svoboda a přímá demokracie)

Vláda by měla přestat plýtvat na nepřizpůsobivé

Schodek státního rozpočtu ke konci května stoupl na 157,4 miliardy korun z dubnových 93,8 miliardy korun.

Letošní květnový výsledek je nejhorší od vzniku ČR. Sněmovna 22. dubna kvůli dopadům šíření koronaviru zvýšila letošní schodek rozpočtu na 300 miliard korun. Nejvyšší deficit doposud měl rozpočet za rok 2009 kvůli dopadům světové hospodářské krize, a to přes 192 miliard korun. Letošní květnový hluboký schodek je v době, kdy se koronakrize ještě zdaleka neprojevila v kompletní podobě a míra nezaměstnanosti je stále nízko.

Hnutí SPD proto upozorňuje, že na základě těchto dat může být nakonec letošní deficit 500 až 600 miliard korun. Míra nezaměstnanosti by mohla ke konci roku dosáhnout až k astronomickým 10 % oproti stávajícím 3,76 %. Proto vyzýváme Vládu ČR, aby omezila nepotřebné výdaje ve státním rozpočtu a tyto uspořené finance využila pro naše občany, živnostníky a pracující postižené koronavirem a ekonomickou krizí.

Možnosti úspor jsou např. v předražených armádních zakázkách, provozních výdajích ministerstev a dalších ústředních orgánů státní správy, v platbách politickým neziskovkám, v sociálních dávkách pro nepřizpůsobivé a inkluzi ve školství.

Tomio Okamura

Je řešením krize demise současné vlády?

Ano
transparent.gif transparent.gif
41%
Ne
transparent.gif transparent.gif
27%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
32%