Best: Výbor pro nedemokratickou činnost a reklama ve zpravodajství ČT

politika

Československo samozřejmě mělo své kádrovací komise na prověřování, že lidé mají správný komunistický profil, ale i Spojené státy měly svůj Výbor pro neamerickou činnost. Jeho role byla opačná; měl prověřit, že lidé naopak neměli komunistický profil.

Best: Výbor pro nedemokratickou činnost a reklama ve zpravodajství ČT
Erik Best
14. února 2020 - 06:20

V roce 2020 je liberální demokracie novým komunismem a nyní je zapotřebí hlavní orgán, který přezkoumá, zda lidé na veřejnosti prezentují správné názory k takovým tématům, jako jsou migrace, Merkelová, Trump, Putin, Orbán, Čína a brexit, píše na svém blogu Erik Best, americký publicista, žijící v Česku..

K zostuzení těch nepohodlných existují i jiné instituce, ale ne každý má čas číst Deník N nebo sledovat 168 hodin a Newsroom. Mohl by být zřízen nový Výbor pro nedemokratickou činnost. Ten by pořádal veřejná slyšení, dospěl k předem určenému verdiktu a pak by se přidalo nové jméno na oficiální černou listinu. Polovina vedení Poslanecké sněmovny by na této listině byla, jedině tedy český Senát nebo Milion chvilek by byly dostatečně demokratické, aby odhalily a pranýřovaly vnitřní nepřátele, končí příspěvek Erik Best.

O „nestrannosti" veřejnoprávní ČT  alias reklama v hlavní zpravodajské relaci Události

V hlavním zpravodajském pořadu ČT Události, 13.2.2020 v čase cca 47´49´´, moderátorka Světlana Witowská vložila mezi reportáže „Spor o polskou justiční reformu“ a „Nejstarší studna na světě“ následující větu propagující demonstraci Milionu chvilek:

„Teď čerstvá zpráva spolek Milion chvilek uspořádá v neděli 1.března demonstraci v Praze, reaguje tak na zvolení Stanislava Křečka ombudsmanem .“

Protože jde o zpravodajství veřejnoprávní televize, tak jak je všude proklamováno, tak musí být zpravodajství vyvážené, jinak by to vypadalo, že má někdo vliv na veřejnoprávní ČT a platí si redaktory a tomu snad ani nevěříme....  Takže měla následovat doplňující zpráva typu, že Stanislav Křeček byl  v souladu se zákony zvolen Poslaneckou sněmovnou s téměř dvojnásobným počtem hlasů proti druhému kandidátu, nic takového se ale nestalo a Události pokračovaly reportáží o Nejstarší studni světa..  

Události z 13.2.2020


(rp,prvnizpravy.cz,fin,foto:arch,foto:reproct)


Anketa

Je v pořádku, že na budově Národního muzea v Praze visí ukrajinská vlajka?

Ano 41%
transparent.gif transparent.gif
Ne 59%
transparent.gif transparent.gif