Svátek má: Barbora

Zprávy

Velikost textu:

Savčenková ve vězení ztratila právníky a sedmnáct kilogramů

Savčenková ve vězení ztratila právníky a sedmnáct kilogramů

Poslankyně ukrajinské Nejvyšší rady Naděžda Savčenková, která je podezřelá z přípravy teroristických útoků ve vládní čtvrti Kyjeva, odmítla u soudu pomoc právníků.

Naděžda Savčenková, poslankyně ukrajinské Nejvyšší rady
12. května 2018 - 07:20

"Dnes jsme zrušili náš pracovní vztah. Já a Dmitrij Bugaj už nezastupujeme zájmy Naděždy Savčenkové. Podepsali jsme příslušnou dohodu," řekl právník Oleg Solovej.

Podle Soloveja bylo jedním z důvodů tohoto rozhodnutí nevhodné chování sestry Savčenková Very, která zasahuje do pracovních vztahů mezi obhájci a obžalovanou.

"Nejsme přívrženci takových vztahů, nebudeme pracovat s outsiderem, včetně Very, která se chová nesprávně k advokátům své sestry. Spolupracujeme s klientem a rozvíjíme jednotnou obhajobu a veškeré vnější zásahy nejsou výhodné pro Naděždu, "řekl Solovej.

Dodal, že advokáti se s poslankyní dohodli, že pokud by nebyly žádné zásahy do jejich práce, tak se advokáti k Naděždě vrátí. Solovej je připraven se vrátit a nadále chránit její zájmy. Solovej dále k tomu poznamenal, že Vera, sestra Naděždy Savčenkové, nabídla nového právníka, ale poslankyně se vzdala obhajoby u soudu.

Vesti: Vláda hledá záminku pro zbavení Savčenkové hvězdy Hrdiny!


„Žádost o prodloužení vazby pro Naděždu Savčenkovou bude soudem posouzena 14. května,“ dodal Oleg Solovej.

Sestra obviněné tvrdí, že  Naděžda ve vazbě 17 kilogramů.

"Naděžda váží 68 kilogramů, ale při zatčení měla 85 kilogramů. Její stav vyžaduje vitamíny a některé další léky, jako je korálový vápník v tabletách. Nemůžete n užívat antibiotika bez vitaminů, " řekla sestra Vera a dodala, že zuby poslankyně se rozpadly během hladovky v ruském vězení.

Vera poznamenala, že ona a její matka přinesli 11.května dort Naděždě k jejím 37.narozeninám, Při návštěvě  Savčenková odmítala mluvit o tom, kdo by ji 14. května  měl zastupovat u soudu.

"Vyřídím si u soudu všechno sama," ujistila Naděžda Svčenková.

Ukrajinský prezident Petro Porošenko řekl, že případy Naděždy Savčenkové a Michaila Saakašviliho jsou hodny vstoupit do učebnic pro budoucí bezpečnostní úřednííky. Podle něj díky odbornosti SBU se zemi podařilo odhalit „nepřátelské hnízdo, které fungovalo v zájmu Ruska".

V dubnu odmítla Naděžda Savčenková dalšího  právníka,  Victora Chaveze. Podle něj se vzájemně se Savčenkovou tak dohodli.

Savčenková byla zadržena 22. března po schůzi Nejvyšší rady, kde byla zbavena poslanecké imunity, 23. března byla na dva měsíce poslána do vazby. Poslankyně je podezřelá z pokusu zorganizovat státní převrat a za přípravu několika vražd, včetně prezidenta Ukrajiny Petro Porošenka. Už zase  ve vězení pokračovala v hladovce.
(rp,prvnizpravy.cz,lenta,foto:arch.)